Život

Kao iz noćne more: U dvorištu jednog domaćinstva pronađene 102 crvenotrbušaste crne zmije (FOTO)

Komentari

Autor: Tanjug

07/02/2025

-

14:40

Kao iz noćne more: U dvorištu jednog domaćinstva pronađene 102 crvenotrbušaste crne zmije (FOTO)
Kao iz noćne more: U dvorištu jednog domaćinstva pronađene 102 crvenotrbušaste crne zmije (FOTO) - Copyright Tanjug/APCory Kerewaro

veličina teksta

Aa Aa

Australijski stručnjaci za gmizavce dobili su poziv iz jednog domaćinstva u Sidneju, koje se našlo pod najezdom takozvanih crvenotrbušastih crnih zmija. Oni su u njihovom dvorištu pronašli čak 102 otrovnice.   

Kori Kerevaro je rekao da je njegova kompanija prvobitno pozvana da spase "gomilu" zmija nakon što je prijavljeno da je jedna ugrizla psa na imanju, preneo je BBC.

Kada je njegov kolega stigao, otkrio je 40 crvenotrbušastih crnih zmija, od kojih su četiri izlegle više mladih kada ih je stavio u vreću s namerom da ih ukloni.

Tanjug/APCory Kerewaro

 

Crnotrbušaste crne zmije, koje su živorotke, jedna su od najčešćih otrovnih vrsta u Australiji, ali nisu izazvale nijedan smrtni slučaj među ljudima.

Pet odraslih i 97 beba zmija trenutno su u karantinu i biće puštene u nacionalni park kada nastupi hladnije vreme.

Kerevaro je rekao da je to rekordan ulov za ljude koji se bave zmijama, koji obično ulove između pet i 15 gmizavaca dnevno.

Tanjug/APCory Kerewaro

 

Ženke crvenotrbušastih crnih zmija često se okupljaju u male grupe kada su spremne donesu mladunce na svet, verovatno da bi ih zaštitile od predatora, kaže Kerevaro.

Smatra se da je ova vrsta povučena, a ujedi, iako neuobičajeni, mogu izazvati oticanje, mučninu i dijareju.

Preporuka za vas

Komentari (0)

Magazin