Život

Par koji je jahtom nameravao da pređe Atlantski okean pronađen mrtav kod obale Kanade

Komentari
Par koji je jahtom nameravao da pređe Atlantski okean pronađen mrtav kod obale Kanade
Par koji je jahtom nameravao da pređe Atlantski okean pronađen mrtav kod obale Kanade - Copyright profimedia

Autor: Tanjug

21/07/2024

-

17:02

veličina teksta

Aa Aa

Par koji je krenuo u misiju prelaska Atlantskog okeana pronađen je mrtav u čamcu za spasavanje kod obala Kanade.

Bret Kliberi i Sara Pakvud pronađeni su nakon što je njihov čamac za spasavanje dospeo na obalu ostrva Sajbl, oko 170 kilometara jugoistočno od kopna Nove Škotske u Kanadi, javili su lokalni mediji, preneo je Skaj njuz.

Veruje se da je Pakvud iz Velike Britanije, a Kliberi iz Kanade, iako je Kraljevska kanadska konjička policija prvobitno saopštila da su oboje iz Britanske Kolumbije u Kanadi.

Formalna identifikacija tek treba da se obavi.

Njih dvoje su se uputili ka regionu Azora, u Portugalu, nakon što su 11. juna napustili luku Halifaks na svojoj jahti po imenu Teros, saopštila je kanadska policija.

Nestanak para je prijavljen 18. juna, a pronađeni su mrtvi tri nedelje kasnije, 10. jula.

U objavi na Fejsbuku, Kliberijev sin Džejms potvrdio je da je par preminuo.

Dokumentujući svoje putovanje iz Kanade u Evropu, Pekvud i Kliberi su redovno postavljali video snimke na Jutjub kanalu pod nazivom Avanture Teros.

AI Preporuka

Komentari (0)

Magazin