Kompanije će početi da zapošljavaju virtuelne AI radnike već od sledeće godine
Komentari
23/04/2025
-23:50
Velike korporacije će već od sledeće godine početi da zapošljavaju virtuelne zaposlene koje je stvorila veštačka inteligencija (AI) i to na puno radno vreme, izjavio je visoko pozicionirani menadžer u tehnološkoj kompaniji Antropik Džejson Klinton.
Agenti na bazi veštačke inteligencije se obično fokusiraju na određeni zadatak koji se može programirati.
U oblasti bezbednosti, to znači da autonomni AI agenti reaguju na "fišing" upozorenja i druge indikatore pretnji.
Virtuelni zaposleni bi tu automatizaciju odveli korak dalje.
Ovi identiteti AI bi imali svoja "sećanja", sopstvene uloge u kompaniji, pa čak i sopstvene korporativne naloge i lozinke, prenosi portal Aksios (Axios).
Džejson Klinton smatra da će pojava virtuelnih zaposlenih na radnom mestu biti sledeća faza u razvoju veštačke inteligencije, ali upozorava da bi to moglo da stvori nove bezbednosne probleme, pošto bi zaposleni sa AI bi mogli da izmaknu kontroli i upadnu u interne sisteme kompanije.
Antropik je američka startap kompanija za veštačku inteligenciju osnovana 2021. koja je razvila veliki jezički model po imenu Klod koji predstavlja konkurenciju za alat Čet Dži-Pi-Ti firme Open AI i Džeminaj firme Gugl.
Najnoviji model Antropika je predstavljen 24. februara pod imenom Klod 3.7 Sonet, a korisnici mogu da biraju između brzog odgovora i sporije i promišljenije reakcije četbota.
Komentari (0)