Život

Preko interneta je 14,7 odsto stanovnika EU kupovalo štampane knjige i časopise

Komentari
Preko interneta je 14,7 odsto stanovnika EU kupovalo štampane knjige i časopise
Preko interneta je 14,7 odsto stanovnika EU kupovalo štampane knjige i časopise - Copyright profimedia

Autor: Tanjug

23/04/2025

-

23:30

veličina teksta

Aa Aa

Preko interneta je tokom 2024. godine 14,7 odsto stanovnika Evropske unije kupovalo štampane knjige, časopise ili novine, što je više nego dvostruko u odnosu na 6,8 odsto onih koji su preuzimali e-knjige ili audio-knjige, objavio je danas Evrostat.

Kancelarija EU zadužena za statistiku navodi da je najveći udeo stanovnika koji kupuju štampane knjige, časopise ili novine preko interneta zabeležen u Irskoj (28,3 odsto), Holandiji (23,5) i Luksemburgu (22,7).

Nasuprot tome, najniži udeo je zabeležen na Kipru (2,0 odsto), Letoniji (3,8) i Rumuniji (5,3).

Kod e-knjiga i audio knjiga najveći udeo zabeležen je u Irskoj (22,3 odsto), Danskoj (19,7) i Luksemburgu (13,3), dok je najmanji udeo zabeležen u Bugarskoj (1,8), Letoniji (2,5) i Rumuniji (2,6).

U tri zemlje Evrospke unije (Danska, Kipar i Finska) udeo stanovništva koji je kupio e-knjige i audio-knjige premašio je udeo u štampanim knjigama.

AI Preporuka

Komentari (0)

Magazin