Politika

Bisljimi: "Kazne za nelegalne tablice biće 150 evra"

Komentari

Autor: Tanjug

28/10/2022

-

23:46

Bisljimi: "Kazne za nelegalne tablice biće 150 evra"
mf.rks-gov.net - Copyright mf.rks-gov.net

veličina teksta

Aa Aa

Glavni pregovarač Prištine u dijalogu sa Beogradom Besnik Bisljimi izjavio je povodom današnje odluke privremenih prištinskih institucija o regisarskim tablicama da je odlučeno da se ne krene odmah s merama, nego da se proces odvija kroz tranzicione faze.

"Od utorka do 21. novembra građani koji imaju nelegalne tablice dobijaće opomene, onda će policija morati da piše kazne u skladu s zakonom. Koliko znam kazne će iznositi 150 evra i građani će dobijati instrukcije kako da zamene nelegalne tablice. To će trajati do 21. januara kada će im bitii izdate privremene tablice", rekao je Bisljimi obraćajući se putem video-linka na Beogradskoj bezbednosnoj konferenciji, prenosi Kosovo onlajn.

Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti saopštio je danas da odluka o zameni registarskih tablica ostaje na snazi, ali uz izmene koje podrazumevaju da puna primena RKS tablica počne posle 21. aprila iduće godine.

Kurti je posle sednice vlade rekao da je doneta odluka da od 1. do 21. novembra za Srbe koji nisu preregistrovali vozila na "RKS" tablice bude izrečena opomena.

Kako je rekao, od 21. novembra do 21. januara iduće godine važiće mera novčane kazne, dok bi od 21. januara do 21. aprila Srbi koristili probne tablice.

"Francusko-nemački plan je bliži stavu Srbije"

Bisljimi je ocenio je danas da je francusko-nemački predlog za rešavanje kosovskog pitanja bliži stavu Beograda nego Prištine jer, kako kaže, ne predviđa konačan dogovor i ne uključuje međusobno priznanje.

"Za nas je važno da u centru imamo završni dokument sa obostranim priznavanjem. Za Srbiju nema konačnog dokumenta i međusobnog priznanja. Stoga, iz ove perspektive, rekao bih da je francusko-nemački predlog bliži stavu Srbije", rekao je on, prenosi Koha.

Bisljimi je naveo i da francusko-nemačka inicijativa nije nužno model „dve Nemačke“, već, kako je rekao, „Nemačka-Nemačka minus“ jer neki važni delovi tog modela nisu uključeni u dokument koji je distribuiran obema stranama.

 

Preporuka za vas

Komentari (0)

Srbija