Poznati

Kolege i prijatelji se oprostili od Saše Popovića: "Nikad nikome nije bio trn u oku, niti batina o boku"

Komentari

Autor: Tanjug

06/03/2025

-

11:50

Kolege i prijatelji se oprostili od Saše Popovića: "Nikad nikome nije bio trn u oku, niti batina o boku"
Kolege i prijatelji se oprostili od Saše Popovića: "Nikad nikome nije bio trn u oku, niti batina o boku" - Copyright E-Stock/Rajko Ristić

veličina teksta

Aa Aa

Komemoracija povodom smrti muzičara i medijskog poslenika Aleksandra Saše Popovića (1954-1975) održana je danas u Sava centru pred članovima porodice, i izuzetno brojnim pevačima, saradnicima, prijateljima i poštovaocima.

Preko 1.200 ličnosti iz javnog, kulturnog i političkog života je odalo počast Popoviću, koji je bio harmonikaš Slatkog greha, pratećeg sastava pevačice Lepe Brene, a kasnije su zajednički osnivali "Grand produkciju" koja je, između ostalog, pokrenula televiziju "Grand", kao i "Grand šou", "Zvezde Granda" i druge projekte.  

Komemoraciji u Kongresnoj dvorani Sava centra prisustvovali su premijer u ostavci Miloš Vučević, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, kao i Lepa Brena i Boba Živojinović, Željko Joksimović, Manja Grčić, Žika Jakšić, Marija Šerifović, Svetlana Ražnatović i Viki Miljković.

Prisutnima su prikazani snimci Popovićevih izjava i fotografije iz detinjstva i karijere, a televizijski i radijski voditelj Voja Nedeljković je podsetio da su se okupili kao bi ispratili supruga, oca, brata i čoveka koji je imao bogatu karijeru.

U svom obraćanju, pevačica narodne muzike Bekuta je rekla da je Popović bio "mudar, vredan i staložen, kao stari orah u dvorištu koji je video sve i izdržao svaku oluju", i bio je kao veslo "neophodan ljudima da se dokopaju obale".

E-Stock/Rajko Ristić

 

Prema njenim rečima, bez Popovića se nisu mogla zamisliti veselja i zabave, a stotinama mladih je postao okvir za najbolje slike karijere ili štap onima koji su bili izgubljeni u okrutnom svetu šou biznisa.

Bekuta je dodala da je Popović "bio previše dobar", da "nikad nikome nije bio trn u oku, niti batina o boku".

"Bio si nam ruka za koju smo se svi pridržavali, bio si sklonište kad su bile oluje, luč u mraku, ogrev i toplina, drvena dirka svake harmonike", rekla je Bekuta. 

Pop pevačica Marija Šerifović da je Popovića kao mala znala kao kolegu svoje majke Verice Šerifović, kao člana Slatkog greha, a kasnije ga je upoznala kao kolegu i direktora, i bila je srećna što je dostojna da ga nazove svojim prijateljem.

"Nikad nisam poznavala nekog ko je toliko goreo i sa toliko strasti živeo naš posao. Iz svakog od nas si umeo da izvučeš najbolje i žar usadiš u svakog sa kime si radio", rekla je Šerifović.

Prema njenim rečima, nakon odlaska Popovića ništa više neće biti isto, ne na estradi i u šou biznis "već u duši".

Poslovni prijatelj Ostoja Mijailović je istakao da se opraštaju od "ogromnog i posebnog čoveka", koji je "zračio prijateljskom energijom, toplinom na poseban i dostojanstveni način", a učinio je velike stvari koje će ostati kao legat.

Mijalović je istakao da je Popović saopštavajući da je bolest hrabrio porodicu i ljude oko sebe da će zajedno pobediti bolest.

Prinskrin/Youtube/K1 Televizija

 

"Hrabrio nas je kao da smo mi bolesni a ne on", rekao je Mijailović.

Na lečenju u Parizu, nakon hemoterapije, Popović je u holu bolnice ugledao klavir i zamolio da zastane i odsvira nešto, a Mijailović je rekao da je i tada okupio publiku koja je sa njim igrala, pevala i tražila da još svira.

"Kad sam ušao u sobu pitao: 'Kako si moj Popoviću?', podigao si prst i rekao: 'Ja idem gore, a ti ostaješ da čuvaš moju porodicu'. Poslednje reči su bile: 'Imam da vam kažem da vas mnogo volim'", rekao je Mijailović. 

Prijatelj i producent Predrag Pavlović se prisetio kako je mnogo vremena proveo sa Popovićem, svako jutro gledajući rejtinge, prateći sport ili pričajući o politici. 

"Imao sam privilegiju da sam bio osoba kojoj je mnogo vremena dao razgovarajući o svemu. A na kraju sam shvatio kako me u stvari sve vreme učio o životu. Formirao m kao čoveka i profesionalca. Stalno sam mu govorio: 'Ti si kao moj tata'", rekao je Pavlović.

Prema njegovim rečima, Popović je iza sebe ostavio mnogo dece, jer su ga mnogi doživljavali kao tatu, a imao je u tom smislu i mnogo braće i sestara, i "nije delio ljude i vredovao ih po uspehu i novcu". 

Pavlović je primetio i da Popović nikad nije zaplakao, niti bio depresivan ili tužan, i uvek je želeo da se bori i nije klonuo duhom.

Kako je najavljeno, Popović će biti sahranjen na Bežanijskom groblju u 14:30.

AI Preporuka

Komentari (0)

Magazin