Fokus

Turski avion na putu za Kazahstan prinudno sleteo zbog tuče četvoro putnika

Komentari

Autor: Tanjug

14/02/2025

-

09:42

Turski avion na putu za Kazahstan prinudno sleteo zbog tuče četvoro putnika
profimedia - Copyright profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Zbog svađe četvoro putnika turski avion na liniji Antalija-Astana prinudno je sleteo u Erzurumu.

Uprkos naporima stjuardesa avio-prevoznika Pegazus da smiri putnike koji su započeli raspravu, sukob je eskalirao u tuču, objavio je turski portal Sozdžu.

Par iz Ukrajine i dve putnice iz Kazahstana posvađali su se samo nekoliko minuta nakon što je avion poleteo, a razlog sukoba još nije poznat.

S obzirom na to da stjuardese nisu mogle da obuzdaju putnike, pilot je prinudno sleteo u Erzurum.

Nakon incidenta, snage bezbednosti, kako bi osigurale sigurnost ostalim putnicima u avionu, posvađanu četvorku odvele su u policijsku stanicu da uzmu izjave.

Privedeni putnici su prošli zdravstvene preglede u Gradskoj bolnici Erzurum i Univerzitetskoj istraživačkoj bolnici "Ataturk".

Nakon incidenta, avion je čekao oko sat vremena na aerodromu Erzurum i nakon evakuacije putnika ponovo poleteo i nastavio let za Astanu.

Ovaj incident je zabeležen kao "značajna intervencija u pogledu bezbednosti letenja".    

AI Preporuka

Komentari (0)

Svet