Tmuran i kišovit dan pred nama: Temperatura do 15 stepeni
Komentari26/03/2025
-07:22
Pred nama je još jedan tmuran i kišovit dan. Padavine koje su već tokom noći zahvatile južne predele postepeno se premeštaju ka severu te će tokom većeg dela kiša padati na širem području naše zemlje. U Vojvodini ostaje oblačno i suvo sve do ranih poslepodnevnih sati kada će padavinska zona zahvatiti i krajnji sever Srbije.
Ovaj put kiša nam stiže sa juga jer ćemo od danas pa sve do kraja nedelje biti pod uticajem ciklona koji nam stiže sa Mediterana, a koji sa sobom nosi nešto veću količinu kiše.
Obilne padavine danas će zahvatiti južne i centralne predele, a od sutra se jaka kiša prognozira i na sever. Ovaj ciklon sa sobom nosi i nešto svežiju vazdušnu masu, pa će se tako od danas maksimalna temperatura kretati od 10 do 15 stepeni. Jutra ipak ostaju topla. Minimalna temperatura danas se kretala oko 10. podeljka, a tako ostaje sve do vikenda, navodi meteorološkinja Euronews Srbija Ljubica Gojković.
Hladniju vazdušnu masu donosi nam severni i severoistočni vetar koji će tokom celog dana biti slab do umeren, međutim od sutra je u pojačanju pa ćemo imati i dodatni osećaj svežine.
Dugotrajne i povremeno jake padavine obeležiće i drugu polovinu nedelje.
U zapadnim i severnim predelima se za 24h prognozira i preko 20 litara kiše po kvadratnom metru, a za samo 3 dana pašće preko 80 litara kiše što je skoro duplo više od mesečne prosečne sume padavina za mart.
Kiša će svakodnevno padati sve do kraja marta, a prognostički modeli najavljuju kratkotrajni predah od padavina tek krajem prve nedelje aprila.
Temperatura sve do kraja nedelje ostaje slična današnjoj. U jutarnjim satima od 7 do 10 stepeni, tokom dana od 10 do 15.
Zbog obilnih padavina od danas je na snazi hidrološko upozorenje za slivove Jadra, Kolubare, Lјiga, Uba, Tamnave, Likodre, Lјuboviđe, Skrapeža, Đetinje, Moravice i Bjelice jer će vodostaj biti u većem porastu sa mogućnošću dostizanja upozoravajućih nivoa.
Na bujičnim vodotocima ovih slivova moguća su lokalna izlivanja reka.
Komentari (0)