Barselona nadigrala Seltu: Dembele i Obamejang sjajno sarađuju

10/05/2022

-

23:33

Barselona - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Pobedom protiv Selte rezultatom 3:1 fudbaleri Barselone učvrstili su drugu poziciju u La ligi. U glavnim ulogama našao se prodorni Osman Dembele, asistent dva gola, kao i dvostruki strelac Pjer-Emerik Obamejang.

Dembele prošao je po desnoj strani, proigrao Depaja u kaznenom prostoru, a njegov udarac sa 13 metara završio je u mreži - 1:0.

U 35. minutu Galjardo šutira sa 16 meatra, a Ter Štegen sjajno reagovao i sprečio pogodak. U finišu poluvremena Obamejang je postigao jubilarni deseti gol u šampionatu Španije, kaznio je slabu intervenciju Nestora Arauha u svom petercu i pogodio za 2:0.

Dembele je bio asistent i kod trećeg gola za Katalonce. Kao i kod vodećeh pogotka, posle prodora po desnoj strani uposlio je Obamejanga koji je udarcem po zemlji uvećao golgeterski učinak.

Napadač Selte Iago Aspas, drugi strelac La Lige, iskoristio je nesporazum Ter Štegena i Arauha u 50. minutu i smanjio vođstvo domaćina na 3:1.

Desni bek gostiju Muriljo je u drugom delu ušao u igru, a u 58. minutu kao poslednji igrač odbrane oborio Depaja i zaradio crveni karton.

Dva minuta kasnije igrače Barse Gavi i Arauho su se u skoku sudarili glavama, nakon osam minuta ukazivanja pomoći, Ronald Arauho je ambulantnim kolima odvezen sa terena u bolnicu zbog potresa mozga.