22/08/2024

-

21:59

TSC dobio dva crvena kartona, Lazetićev Makabi se prošetao do pobede - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC-a poraženi su 3:0 (1:0) od Makabija iz Tel Aviva u plej-of fazi kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope.

Ovaj duel bi najbolje bilo opisati kao nepravdan, ali zaslugom TSC-a. Ekipa iz Bačke Topole izgledala je i više nego dobro prvih 25 minuta, ali ju je onda u potpunosti poremetio jeftino primljen gol.

Prelepu akciju Makabija Veljko Ilić je u prvi mah zaustavio, ali je odbijenu loptu u mrežu gostiju poslao Dor Turgeman.

Od tog momenta, sve je krenulo nizbrdo po srpskog predstavnika. U 41. minutu Mateja Đorđević je faulom presekao kontri ekipe koju sa klupe predvodi Žarko Lazetić, doskorašnji stručnjak upravo TSC-a, a štoper sastava uz Bačke Topole dobio je direktan crveni karton pošto je prema proceni sudije prekinuo obećavajući napad Makabija.

Svega četiri minuta kasnije, TSC je ostao sa još jednim igračem manje, budući da je Mihajlo Banjac veoma neoprezno startovao na sredini terena, te takođe zaradio direktno isključenje.

To je u drugom poluvremenu Lazetićevim pulenima značajno olakšalo posao. Uveo je srpski stručnjak i glavne adute sa klipe, krenuo svim silama u napad i golovima Dora Pereca i Elada Madmona Makabi je praktično rešio ne samo ovu utakmicu, nego verovatno i dvomeč.

Revanš je na programu za sedam dana, a pred TSC-om je skoro nemoguća misija...

Makabi - TSC 3:0 (1:0)

Stadion: Haladaš, Sombatelj (Mađarska)

Sudija: Sebastijan Gišamer (Austrija)
Strelci: /Turgeman 26, Perec 63, Madmon 83/
Crveni kartoni: Đorđević u 42. i Banjac u 45+2 (TSC)

Makabi: Mispati - Jehezel, Asante, Šlomo, Davidzada (od 62. Revivo) - Perec, Sisoko (od 74. Madmon), Kanihovski - Davida (od 62. Zahavi), Turgeman (od 83. Šahar), Lajus (od 62. Biton).

TSC: lić - Vlalukin (od 74. Jovanović), Đorđević, Stevanović, Petrović - Radin (od 81. Stanić), Capan, Đakovac - Jovanović (od 74. Pantović), Banjac, Ćirković (od 46. Pejić).