Aktuelno iz kulture

Pevačica i pijanistkinja Roberta Flek preminula u 88. godini: Ostaće upamćena po hitu "Killing Me Softly With His Song"

Komentari

Autor: Tanjug

24/02/2025

-

17:31

Pevačica i pijanistkinja Roberta Flek preminula u 88. godini: Ostaće upamćena po hitu "Killing Me Softly With His Song"
Pevačica i pijanistkinja Roberta Flek preminula u 88. godini: Ostaće upamćena po hitu "Killing Me Softly With His Song" - Copyright Tanjug/AP/Harold Filan

veličina teksta

Aa Aa

Pevačica i pijanistkinja Roberta Flek, dobitnica Gremi nagrada, poznata po hitovima "Killing Me Softly With His Song" i "The First Time Ever I Saw Your Face" preminula je danas u 88. godini, potvrdila je njen publicistkinja Elejn Šok.

"Umrla je kod kuće okružena porodicom", navela je Šok u saopštenju, prenosi CBS njuz. 
Flek je 2022. godine objavila da ima ALS, poznatu kao Lu Gerigova bolest i da više ne može da peva.

Preko noći je postala zvezda nakon što je Klint Istvud koristio "The First Time Ever I Saw Your Face" kao zvučnu podlogu za jednu od nezaboravnijih i eksplicitnijih ljubavnih scena u svom filmu "Jeza u noći" ("Play Misty for Me") iz 1971. godine.

Balada nalik himni zauzela je prvo mesto Bilbordove pop liste 1972, a dobila je i Gremi za ploču godine.

Godine 1973. izdala je hit "Killing Me Softly With His Song" i postala prva umetnica koja je dva puta uzastopno osvojila Gremi za najbolju ploču.
 

AI Preporuka

Komentari (0)

Kultura