Evropa

Starmer rekao Fon der Lajen: Dobro je što Britanija i EU sarađuju u oblasti odbrane

Komentari
Starmer rekao Fon der Lajen: Dobro je što Britanija i EU sarađuju u oblasti odbrane
Starmer rekao Fon der Lajen: Dobro je što Britanija i EU sarađuju u oblasti odbrane - Copyright Tanjug/AP/Alishia Abodunde

Autor: Tanjug

24/04/2025

-

19:36

veličina teksta

Aa Aa

Britanski premijer Kir Starmer izjavio je danas u razgovoru sa predsednicom Evropske komisije (EK) Ursulom fon der Lajen u Londonu da je dobro što Velika Britanija i EU blisko sarađuju u oblasti odbrane i bezbednosti u svetu koji je, kako je naveo, sve nestabilniji.

Starmer je istakao da Britanija i EU sarađuju i oblasti trgovine i privrede, preneo je Rojters.

Fon der Lajen je ukazala da bi obnavljanje odnosa Londona i Brisela nakon Bregzita bilo od "ogromne koristi" za obe strane.

Ona je pohvalila "odličnu saradnju" između Britanije i EU i izrazila uverenje da će britanski i evropski zvaničnici postići sporazum o odbrani na samitu koji je zakazan za maj.

Fon der Lajen je učestvovala na sastanku u Londonu o energetici koji su organizovali britanska vlada i Međunarodna agencija za energetiku.

AI Preporuka

Komentari (0)

Evropa