15:06

Tanjug/Strahinja Аćimović - Copyright Tanjug/Strahinja Аćimović

ZLATO! Da li je neko očekivao nešto manje od srpskih vaterpolista? Ne, sigurno!

"Delfini" ponos naacije ponovo su bili na visini zadatka, za novo treće zlato u nizu na Olimpijskim igrama.

Posle Rija i Tokija, najsjajnija medalja će u Beograd na grudima srpskih vaterpolista i iz Partiza.
Na kraju vaterpolo finala Srbija - Hrvatska 13:11 (5:2.3:3,3:3,2:3).

Neverovatno su odigrali srpski "delfini". Mnogi su sumnjali u ovu generaciju, ali su Dušan Mandić i drugovi pokazali da zlatni gen, još teče njihovim venama.

U svakom segmentu igre nadigrali su Hrvate u finaalu. Ne, nisu ih nadigrali već su ih "potopili" u finalu i Srbiji doneli novu radost i treće zlato na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.

Fantastično su odigrali prvu četvrtinu vaterpolisti Srbije, a uspeli su da je završe sa tri gola prednosti. Ipak, prvi gol na utakmici postigli su Hrvati preko Lorena Fratovića, dok je Dušan Mandić u prvom napadu šutirao pored gola.Ipak, to je bilo tek početno ispitivnje snage i obe selekcije više su gledale da ne greše pred sopstvenim golom.

Prvog igrača više uspela je Srbija da iskoristi, a strelaac za 1:1 bio je Nemanja Ubović.

Ovaj pogodak kao da je dao "krila" srpskim vaterpolistima. A od četiri igrača više, "delfini" su realizovali svaku prednost. Prvo je Miloš Ćuk uspeo da realizuje peterac, a pre toga je fantastično reagovao i u odbrani. Vođstvo Srbije nije, međutim dugo trajalo jer je Kragić izjednačio na 2:2.

To je bilo sve što su "barakude" uradile u prvoj četvrtini. Nastavili su srpski vterpolisti da nižu golove, a u strelce su se upisali Miloš Ćuk i Nikola Jakšić dva puta za - 5:2.

I u drugoj četvrtini igralo se čvrsto na obe strne. Lončar je uspeo da smanji prednost na 5:3, međutim Vico je vratio prednost na plus tri. Veliku ulogu odigrao je i naš golman Radoslav Filipović, koji je fantastično branio, bukvalno sve je "skidao", rivalu, čak i kada su Hrvati imali igrača više.

Na drugoj strni Srtahinja Rašović je pogodio za 7:3, istina imali su "delfini" u tom trenutku čak dva igrača više. Na dva minuta pre kraja druge četvrtine na isteku napada pogodio je Fatović za 7:4. To je dalo snagu svetskom prvaku, koji je vezaao dva dobra napada. Kragić je uspeo da smanji na 7:5.

Nije to poremetilo koncentrciju srpskim igračima, a u jednoj "fudbalskoj" kombinaciji u bazenu, strelac za novih plus tri bio je Dedović - 8:5.

Imali su potom dva igrača više Hrvati, ali ni to im nije bilo dovoljno protiv čvrste srpske odbrane.
Kako su završili drugu četvrtinu, tako su "delfini" otvorili i treću. Viktor Rašović je pogodio za ubedljivo vođstvo od 9:5, ali je Kragić ponovo bio uspešniji od srpskog golman.

Usledio je mali pad srpskih vaterpolista i loša realizacija, ali je na plusu Srbiju držao naš golman Radoslav Filipović, koji je imao deset odbrana od 16 šuteva Hrvta.
Do kraja treće četvrtine za Srbiju su još pogađali Drašović i Mandić dok su na drugoj strani bili precizni Joković i Kharkov - 11:8

Bolje su poslednju četvrtinu otvorili Hrvati. Uspeli su da smanje na 11:9 preko Vrlića, dok je Vijač odbranio šut Mandića.

Pala je koncentracija srpskih vaterpolista sredinom poslednje četvrtine, ipak, ni Hrvati nisu bili spretni kod igrača više.
Naapeto je bilo lomio se rezultat tri minuta pre kraja meča, ali je Nikola Dedović uspeo da nađe put do mreže za 12:9.

Sa druge strane Hrvati su gađali sa svih strane, ali ništa nisu moglu protiv jake, najjače srpske odbrane.

Sudbinu Hrvata zapečatio je Miloš Ćuk fantastičnim šutem sa distance za 13:10, mada su Hrvati uspeli da smanje na 13:11.

Kraj, Srbija je osvojila još jedno zlato!

Vaterpolisti Srbije pobedili su Hrvatsku 13:11 i tako osvojili treće uzastopno olimpijsko zlato.

Uživo, Srbija - Hrvatska

13:10 - Ćuk sve rešava.

12:9 - Kakav udarac Dedovića, našao j eprečicu do gola koji može biti ključan.

11:9 - Josip Vrlić vraća Hrvate u igru.

Kraj treće četvrtine - Zasutavili smo pokušaj Hrvatske, održavamo prednost od tri razlike.

11:8 - Nema odbrane od ovoga, pogodio se Mandić i svom snagom poslao loptu u mrežu Hrvatske.Karkov na drugoj strani pogađa za Hrvatsku.

10:7 - Joković održava Hrvatsku u igri.

10:6 - Nije nas uzdrmao primljen gol, odmah smo uzvratili sa dva data, strelci Rašović i Drašović.

Poluvreme - Izvukli smo se, prekinuli hrvatsku seriju što je bilo najvžanije pred poluvreme.

8:5 - Dobili su Hrvati na samopouzdanju sa dva gola, ali smo ih divnom akcijom vratili na -3

7:3 - Imali smo čak dva igrača više i to smo lako iskoristili, strelac je Rašović, a hrvatski selektor mora da reaguje tajm-autom.

6:3 - Vico odmah kontrira.

5:3 - Fatović pogađa za Hrvatsku.

Kraj prve četvrtine - Kada je odbrana na nivou, sve je lakše, Srbija zasluženo ima +3 posle prvih osam minuta.

5:2 - Jeftine greške prave Hrvati, a mi svaku kažnjavamo, strelac ponovo Jakšić.

4:2 - Sjajnom fintom Jakšić je izbacio protivničke vaterpoliste i onda mirno pogodio za +2.

3:2 - Ćuk je stabilan, siguran, ne troši lopte i ne gubi vreme. Ponovo uzvraćemo udarac.

2:2 - Hrvati opet koristi igrača više, strelac Marinić Kragić.

2:1 - Jeftinu grešku hrvatskih vaterpolista sa pet metara kaznio je Ćuk.

1:1 - Koristimo i mi igrača više! Sjajnu akciju krunisao je Rašović koji je nekako uspeo da savlada hrvatskog golmana.

0:1 - Iskoristili su Hrvati igrača više, Fatović je dobio loptu i rutinski pogodio za vođstvo svoje zemlje

I krenulo je veliko finale! Prvi su do lopte doplivali vaterpolisti Hrvatske.