Poraz košarkaša Partizana od Cibone na turniru u Opatiji

01/09/2021

-

22:21

Košarkaši Partizana - Copyright MN Press

Pomalo neočekivano, košarkaši Partizana poraženi su od Cibone u drugom kontrolnom meču na turniru u Opatiji rezultatom 71:64 (22:11, 14:22, 9:11, 26:20).

Nije za brigu, ali je svakako velika opomena pred nastavak priprema za sezonu u kojoj crno-beli jure povratak u Evroligu.

Početak je nagovestio ovakav rasplet, Cibona je prvu četvrtinu rešila u svoju korist sa 11 koševa razlike, međutim, u finišu poluvremena Partizan je stigao na svega  tri poena zaostatka.

U nastavku crno-beli su poveli i izgeldalo je da će stvari doći na svoje mesto, međutim, protivnik je na kraju treče deonice imao koš prednosti, a u poslednjih deset minuta ponovo se "odlepio" na plus devet poena i prednost sačuvao do kraja.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Madar sa 12 poena i Ledej sa poenom manje, a kod Cibone prednjačili su Branković i Rivers sa po 13 i nekadašnji igrač crno-belih Gegić sa 10 poena.