Fudbal

Euforija u Maroku, selektor Regragi sada želi plasman u polufinale Mundijala

Komentari

Autor: Euronews

06/12/2022

-

20:36

Euforija u Maroku, selektor Regragi sada želi plasman u polufinale Mundijala
Euforija u Maroku, selektor Regragi sada želi plasman u polufinale Mundijala - Copyright Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

veličina teksta

Aa Aa

Maroko je ispisao istoriju, prvi plasman u četvrtfinala Mundijala ostvaren je velikom pobedom protiv Španije na penale (0:0 - 3:0 jedanaestercima). "Lavovi" sa Atlasa odigrali su lavovski protiv "crvene furije", a golman Jasine Bono je bio nesavladiv u penal seriji i jedan od velikih junaka.

Selektor Valid Regragi opravdano likuje jer je selekciju preuzeo 31. avgusta ove godine od Vahida Halilhodžića i ispisao istoriju.

"Sanjali smo i uspeli. Momci su se ubili na terenu, dali su sve. Živimo istoriju, ovo je veliki dan za Maroko. Španija nas je izmorila, ali smo uspeli da ispoštujemo plan i na kraju ostvarimo cilj", rekao je Regragi.

Nije četvrtfinale i poslednja reč za Maroko, tvrdi selektor.

"Rekao sam da nismo došli na Mundijal da bismo odigrali tri meča. Zašto ne sanjati o tituli? Ponavljam vam opet, zašto ne bismo sanjali sada polufinale? Sve je otvoreno. Nadam se samo da ćemo uspeti da se dobro odmorimo", euforično je zaključio selektor Maroka.

AI Preporuka

Komentari (0)

Sport