27/08/2022

-

20:35

Arsenal - Fulam 2:1 - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alberto Pezzali)

Fudbaleri Arsenala pobedili su na domaćem terenu Fulam 2:1 posle preokreta u okviru četvrtog kola Premijer lige. čovek odluke bio je štoper Gabrijel, koji je u 86. minutu zatreao mrežu rivala i tako svojoj ekipi doneo tri boda i na taj način pokvario jubilej Aleksandra Mitrovića koji je postigao 100. gol u dresu Fulama

Prvo poluvreme proteklo je u napadima Arsenala koji je imao loptu preko sedamdest posto vremena ali to nije uspeo da naplati. Na pauzu se otišlo najnepopularnijim rezultatom koji je više išao na ruku gostima.

Drugi deo igre započeo je u sličnom ritmu, a onda je na "Emirates" stadionu nastao muk.

Posle poigravanja na svojoj polovini, Aleksandar Mitrović oduzeo je loptu fudbalerima Arsenala u njihovom šesnaestercu i rutinski savladao Remsdejla.

To mu je ujedno bio i stoti gol u dresu Fulama, ali je ipak posle toga usledio odgovor Arsenala.

Prvo je Odegard izjednačio, a onda je u  86. minutu Gabrijel postigao gol posle kornera kojim je obezbedio tri boda Arsenalu koji je tako zadržao maksimalan učinak.