Fudbal

Tragikomičan slučaj u bugarskom fudbalu: Održan minut ćutanja živom čoveku

Komentari

Autor: Euronews

17/03/2025

-

13:30

Tragikomičan slučaj u bugarskom fudbalu: Održan minut ćutanja živom čoveku
Tragikomičan slučaj u bugarskom fudbalu: Održan minut ćutanja živom čoveku - Copyright profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Fudbaleri Arde i Levskog odigrali su nerešeno u 25. kolu prvenstva Bugarske (1:1), ali ni igra ni rezultat petoplasiranog tima i njihovih gostiju iz Sofije nisu privukli pažnju koliko bizaran slučaj pre početka meča.

Okupljeni na centru, 22 igrača, kao i svi prisutni na stadionu, održali su na poziv zvaničnog spikera minut ćutannja u znak sećanja i tuge zbog smrti Petka Gančeva. Međutim, ubrzo se saznalo da je bivši igrač domaćina živ!

"Dragi novinari i navijači Arde, menadžment kluba želi da izrazi veliko izvinjenje našem bivšem fudbaleru Petku Gančevu i njegovoj porodici pošto je do nas stigla netačna informacija koja se tiče njegove smrti. Želimo Petku još mnogo godina zdravlja i da uživa u uspesima Arde", usledilo je hitno saopštenje organizatora susreta još u vreme njegovog trajanja. 

Uzgred, ako ikoga zanima u ovakvom slučaju, pomentim remijem Arda je prokockala priliku da pretekne Botev iz Plovdiva na četvrtom mestu, tj. ugura se među potencijalne učesnike plej-ofa, pet krugova pre kraja regularnog dela šampionata. 

Standings provided by Sofascore

Komentari (0)

Sport