26/10/2024

-

19:52

FK Crvena zvezda - Copyright facebook.com/FK Crvena zvezda

Crvena zvezda jednostavno ume sa subotičkim "plavim golubovima", ubeležila je i 17. uzastopnu pobedu nad Spartakom, ovog puta u Subotici 5:1 (2:0) i samo je potvrdila dominaciju u Mozzart bet Superligi. Iako oslabljeni bez petorice igrača, crveno-beli su ipak klasa za rivala iz Subotice, dominirali su od starta, rešili meč golovima Silasa i Milana Rodića već posle prvih 45 minuta, a onda rutinski zaključila novi trijumf u Superligi.

Trener Zvezde Vladan Milojević ima zaista raskošan roster kada je reč o Superligi, u duel je ušao bez Glazera, Spajića, Olajinke, Bruna Duartea, Elšnika, Ivanića, ali postava koja je izašla pred šest hiljada ljudi na Gradskom stadionu dominirala je od starta do kraja prvog dela.

Brzo je Zvezda došla do tri gola razlike. Ćalasana je lopta pogodila u ruku posle duela sa Endijajom, a golgeter crveno-belih je lako poentirao. Prvi šut Spartaka ka golu crveno-belih je završio pogotkom. Nada domaćina posle gola Bjelovića trajala je samo četiri minuta jer je Milson ubrzo vratio "plus tri" i trasirao 11. trijumf šampiona u Superligi.

Ušao je Aleksandar Katai i samo se "poklonio" za 105. gol u Superligi i uvećavanje rekorda.

Spartak - Crvena zvezda 1:5 (0:2)

Stadion: Gradski u Subotici.
Sudija: Nikola Radaković.
Strelci: Bjelović u 57. za Spartak,  a Silas u 18, Rodić u 40, Endijaj u 51. iz penala, Milson u 61, Katai u 73. minutu za Crvenu zvezdu.

SPARTAK: Dulić - Kaike (od 63. Osei), Vitorović, Bogićević, Palasios (od 46. Bjelović) - Todoroski, Ćalasan, Kolarić, Kvaku (od 63. Nvokeabija), Mijić - Babić.

CRVENA ZVEZDA: Ilić - Seol, Điga, Leković, Rodić (od 73. Milosavljević) - Krunić (od 65. Dalsio), Kanga - Silas (od 65. Radonjić), L. Ilić (od 78. Maksimović), Milson - Endijaj (od 65. Katai).