24/10/2024

-

22:56

TSC bez šansi protiv Poljaka: Legija iskoristila greške i slavila u Bačkoj Topoli - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC-a su poraženi od Legije iz Varšave 3:0 (1:0) u drugom kolu Lige konferencija. Srpskom klubu je ovo drugi poraz nakon što su u prvoj rundi poraženi od Astane.

Nije utakmica dobro počela po ekipu TSC-a jer je poljski klub već u 11. minutu stigao do pogotka. Strelac je bio Bartuš Kapustka, a to je bila ujedno i prva prava prilika za Legiju na utakmici. Uprkos primljenom golu, ekipa Jovana Damjanovića je izuzetno dobro parirala protivniku. Šta više, bili su možda i bliži izjednačenju nego Legija drugom golu. Međutim, srpski klub je na poluvreme otišao sa golom zaostatka.

Podjednako loše je započeto drugo poluvreme jer su gosti već u 47. minutu povećali prednost na 2:0. Nakon odbitak, na loptu je naleteo Likvinjas. Poljaci su kontrolisali utakmicu, a ubrzo su stigli i do trećeg pogotka. Kasper Čodina je ovog puta zatresao mrežu i praktično rešio pitanje pobednika u 62. minutu.

Legija je bez problema mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali nekoliko dobrih prilika su propustili gosti. Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromenjen i poljski klub je bez većih problema slavio.