uživo Monako - Crvena zvezda 1:1: Nema penala nad Olajinkom

22/10/2024

-

19:33

Monako - Crvena zvezda 1:1: Nema penala nad Olajinkom
Monako - Crvena zvezda 1:1: Nema penala nad Olajinkom - Copyright Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

(UŽIVO) Monako - Crvena zvezda 1:1

Prvo poluvreme

43. minut: Posle kornera za Zvezdu, Zakarija je stao na zglob Olajinki koji je krenuo prema lopti i pao. Sudije su gledale situaciju i procenile da nema penala.

40. minut: Igra se između dva šesnaesterca, malo opreznije posle dve velike greške koje su uzrokovale promenu rezultata.

27. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 1:1. Posle dosuđenog penala, strelac je Šerif Endijaj.

20. minut: GOOOL! Vodi Monako 1:0, strelac Minamino. Zaspao je Silas, Minamino je lako završio akciju jer nije bio u ofsajdu.

13. minut: Dobija je Zvezda što je htela, oduzela je loptu, imala tranziciju, Silas je loptu poslao do Dalsija, koji je bio sam, ali je loše reagovaop pa je bio izblokiran.

10. minut: Promašaj Kerera. Posle kornera, štoper Tilo Kerer je sa par metara šutirao pored gola.

6. minut: Dobar pokušaj Olajinke. Posle kornera Zvezde, Nigerijac je šutirao glavo na prvom stativi, pravo u golmana.

5. minut: Peh za Zvezdu, povredio se Bruno Duarte, zameniće ga Dalsio.

4. minut: Veliku šansu propustio je Monako. Ben Segir je bio sam na sedam metara od Ilića i prebacio je loptu preko prečke.

Počeo je meč na stadionu Luj drugi pred sedam-osam hiljada navijača. Crvena zvezda igra sa dvojicom napadača u jednoj ofanzivnoj postavi što može da bude mač sa dve oštrice.

Crvena zvezda je pre dve godine došla u Monako da proba da napravi senzaciju u UEFA Ligi Evrope, ali je pretrpela ubedljiv poraz (4:1). Situacija je i danas slična pred meč trećeg kola UEFA Lige šampiona, jer Monako posle četiri osvojena boda vidi priliku da pobedom napravi značajan iskorak ka nokaut fazi, a srpski šampion da napravi iznenađenje i krene sa mrtve tačke u ligaškom eltinom takmičenju.

Monako - Crvena zvezda 1:1

Stadion: Luj drugi.
​Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka).
Strelci: Minamino u 20. za Monako, a Endijaj iz penala u 27. minutu za Zvezdu.

MONAKO: Majecki - Vanderson, Singo, Kerar, Kaio Enrike - Zakarija, Kamara - Akliuš, Minamino, Ben Segir - Embolo.

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić - Seol, Spajić, Điga - Silas, Elšnik, Krunić, Olajinka - Maksimović - Bruno Duarte (od 6. Dalsio), Endijaj.