Vels ispustio dva gola prednosti protiv Islanda: Minimalan trijumf Turske

11/10/2024

-

22:54

Fudbaleri Islanda - Copyright Tanjug/AP Photo/Arni Torfason

Fudbaleri Turske su minimalnim rezultatom savladali Crnu Goru 1:0 (1:0) u trećem kolu Lige nacija B divizije.

Dugo Turci nisu mogli da probiju defanzivu gostujuće ekipe. Jedini pogodak na meču je viđen u 69. minutu kada je Irfan Kahvedži zatresao mrežu protivnika i doneo trijumf ekipi Vićenca Montele.

U grupi 4 B divizije, reprezetancije Islanda i Velsa su podelile bodove 2:2 (0:2). Gosti vrlo lako poveli 0:2 golovima Brenana Džonsona 11, a zatim i Harija Vilsona u 29. minutu. Delovalo je da će Velšani ići ka rutinskom trijumfu, ali se Island u potpunosti vratio u meč golom Logija Tomasona i autogolom Denija Vorda. Domaćin nije imao snage za preokret, te su obe reprezentacije morale da se zadovolje bodom.

Češka je u grupi 1 B divizije slavila rutinski protiv Albanije 2:0 (1:0). Jedini strelac na utakmici je bio Tomaš Čori. Fudbaler Slavije iz Praga je bio strelac prvo u 6. minutu, a zatim i u 63.

U istoj grupi je Ukrajina bila bolja od Gruzije 1:0 (1:0). Jedini pogodak na utakmici je bio delo Mihajla Mudrika u 35. minutu. Gruzijci su stigli do izjednačenja u nadoknadi meča, ali je gol Zurika Davitašvilija poništen zbog ofsajda.