03/10/2024

-

22:54

Despotović za istoriju Borca i prvi bod u Ligi konferencije - Copyright Tanjug/AP Photo/Armin Durgut

Istorijsku sezonu piše Borac iz Banjaluke. Posle prvog plasmana u ligašku fazu evrokupova, ekipa iz Banjaluke je sasvim zasluženo osvojila i prvi bod u UEFA Ligi konferencije jer je zaustavila Panatinaikos 1:1 (0:1). Istoriju je ispisao isksuni srpski golgeter Đorđe Despotović, koji je u 50. minutu postigao izjednačujući pogodak.

Krenuo je grčki velikan sa svom trojicom Srba u postavi (Mladenović, Maksimović, Đuričić) i brzo došao do vođstva kada je Bakasetas iskoristio dodavanje Filipa Mladenovića. Međutim, nije se Borac dao, igrači su davali maksimum na terenu Kolašin, Skporup i Despotović su pokušavali, ali se na domor otišlo sa prednošću grčkog kluba.

U nastavku, Borac je došao do izjendačenja, Despotović je udarcem glavom posle prekida ispisao istoriju u Banjaluci. Imao je odmah zatim i Erera šansu za preokret a onda je do kraja meča gost pokušavao da stigne do bodova. Šporar je pogodio stativu, Mladenović je prebacio prečku, a do kraja meča Banjalučani su uspeli da se odbrane.

Prvi favorit za osvajanje ovog takmičenja, Čelsi ubedljivo je pobedio Gent 4:2 i sa kombinovanim sastavom. Poslao je Enco Mareska na odbranu gostiju kojom je komandovao Stefan Mitrović jake "rezerve" Enkunkua, Mudika i Žoao Feliksa i došao do ubedljivog trijumfa. Fiorentina je tek posle dve trećine meča uspeo da slomi otpor TNS-a, a Kiprani su slavili trostruku pobedu jer su trijumfovali i Omonija i Pafos i APOEL.