Vitorija sigurna protiv Celja: Rapid savladao Bašekšehir u Istanbulu

02/10/2024

-

18:31

Fudbaleri Rapida i Bašekšehira - Copyright Tanjug/Serkan Hacioglu/Dia Photo via AP

Počela je i nova sezona u Ligi konferencija. U pomalo neobičnom terminu (16.30), Rapid iz Beča je upisao pobedu na gostovanju istanbulskom Bašekšehiru 2:1 (1:1).

Turci su nešto bolje ušli u meč, ali su gosti vremenom preuzeli kontrolu nad utakmicom. Delovalo je da su izabranici Stefana Kulovica poveli u idealnom trenutku jer je Luis Šaub zatresao mrežu domaćina u 43. minutu.

Međutim, Bašekšehir je preko Krištofa Pjonteka stigao do izjednačenja u nadoknadi prvog dela igre. Na pauzu se otišlo bez pobednika, ali je Šaub već u prvom minutu u nastavku ponovo doneo prednost Rapidu. Austrijanci su u potpunosti diktirali tempo, a Dion Drena Beljo je u 72. minutu to krunisao pogotkom. Ipak, nakon reakcije iz VAR sobe gol je poništen.

Kada je u pitanju druga utakmica današnjeg programa Lige konferencija, Vitorija Gimaraeš je slavila protiv Celja 3:1 (2:0).

Od prvog minuta je portugalska ekipa dominiralana terenu i jasno je bilo da gosti nemaju prevelike šanse. Samu je već u sedmom minutu zatresao mrežu slovenačke ekipe, a dominaciju u prvom poluvremenu je krunisao Gustavo Silva u 36. minutu.

Ista slika je viđena i u drugom delu igre. Vitorija je stigla do trećeg gola preko Tijaga Sivle u 62. minutu. Imao je domaćin nekoliko prilika da upiše pobedu sa još većom razlikom, ali su propustili nekoliko odličnih šansi za to. Celje je na kraju stiglo do utešnog pogotka u 92. minutu preko Aljoše Matka.