Siti i Inter odigrali bez golova u reprizi finala Lige šampiona iz 2023.

18/09/2024

-

23:00

Siti i Inter odigrali bez golova u reprizi finala Lige šampiona iz 2023. - Copyright Tanjug/(Martin Rickett/PA via AP)

Pep Gvardiola i Simone Inzagi najvljivali su da večerašnji meč neće biti nalik onom u borbi za trofej UEFA Lige šampiona u Istanbulu 2023. godine, ali koliko god su se trudili da pronađu mane rivalu, mreže su ostale netaknute - 0:0. Bilo je prilika na obe strane, hvatali su se i Pep i Simone za glavu, ali na kraju su podelili plen.

Siti je očekivano imao posed lopte, pokušavao je kroz pas i utrčavanja iza linija da stvori piliku. Uspevali su nekoliko puta da izigraju goste u prvom delu, ali Haland i De Brujne nisu uspevali da iskoriste prilike.

Sa druge strane, Inzagi je zanimljivu ulogu dao štoperu Biseku koristeći njegove atletske sposobnosti. Nekoliko puta se ubacivao iz drugog plana i remetio linije domaćina, otvarajući prostor Markusu Tiramu i Mehdiju Taremiju. Ipak, Tiram u tri navrata nije završavao uspešno napade, dok Darmijan nije kaznio grešku Edersona jer Joško Gvardiol nije dozvolio da lopta stigne do mreže.

Povreda De Brujnea i ulazak Gundogana nije doneo Sitiju mnogo do poslednjih 20 minuta. Za to vreme Inter je preko Darmijana i Mkitarijana imali dve kolosalne prilike. Ali, na kraju je Ilkaj Gundogan mogao da izraste u junaka, promašio je u 89. i 90+4. minutu dve prilike da donese trijumf.

Seltik je deklasirao Slovan 5:1 (1:0), koristio je sve što su im gosti ponudili.  Kelti su bili favorit protiv Slovana, ali gosti su preko Streleca i Kucke imali prvi priliku da promene rezultat. Škoti su onda dodali gas i posle drugog kornera uspeli su preko Skejlsa da dođu do vođstva. Mogli su još dve dobre akcije da krunišu novim golom, ali zadovoljni su bili navijači i minimalcem na odmoru.

U nastavku su domaćini četiri puta slali loptu u mrežu, Japanci Furuhaši i Maeda su pogađali, Kun pravio pometnju u odbrani Slovana, koji su platili danak neiskustvu.

Mančester siti - Inter 0:0

Stadion: "Etihad".
Sudija: Glen Niberg (Švedska).

MANČESTER SITI: Ederson - Luis, Ruben Dijaš, Akanđi, Gvardiol - Bernardo Silva (od 80. Doku), Rodri, De Brujne (od 46. Gundogan) - Griliš, Savinjo (od 46. Foden) - Haland.

INTER: Zomer - Bisek (od 74. Pavar), Aćerbi, Bastoni - Darmian (od 74. Damfris), Barela, Čalhanoglu (od 82. Fratezi), Zjelinski (od 65. Mkitarijan) Augusto - Taremi, Tiram (od 65. L. Martinez).

Seltik - Slovan 5:1 (1:0)

Stadion: Seltik Park.

Sudija: Dani Meleli (Holandija).
Strelac: Skejls u 17, Furuhaši u 48, Engels u 55. iz penala, Maeda u 70, Idah u 87. za Seltik, a Vimer u 60. minutu za Slovan.

SELTIK: Šmajhel - Džonston (od 77. Raiston), Karter-Vikers (od 84. Trasti), Skajls, Tejlor - Engels, Mekgregor, Hatate (od 77. Bernardo) - Kun, Furuhaši (od 77. Idah), Maeda.

SLOVAN: Takač - Blekmen, Kašija, Bajrić, Vimer - Ignatenko (od 76. Savidis), Kucka (od 85. Gajdos) - Barseđan (Marseli), Tolić, Vajs (od 76. Mak) - Strelec (od 85. Mecoko).