18/08/2024

-

23:36

Umorni Real se spasio poraza na Majorki - Copyright AP Photo/Francisco Ubilla

Real je remijem krenuo u odbranu titule Primere La Lige. Majorka je uložila maksimum, umorni i nervozni Real nije uuspeo da prebaci u viši prenos i na kraju je morao da se zadovolji bodom 1:1 (0:1). Ovo je prvi put od kada je Karlo Anćeloti da Real nije pobedio na premijeri.

Nije Real još uvek u top formi, ali ima toliko magije i talenta u napadu, da je dovoljan jedan momenat inspiracije (Vinisijus Žunior petom), jedan praviu udarac (Rodrigo) da se promeni rezultat na semaforu.

Izveo je Karlo Anćeloti isti tim kao na Superkupu Evrope, isprsila se Majorka koliko god je mogla, ali defanziva "kraljevskog kluba" je bila zaista vrlo dobra te je Tibo Kurtoa imao samo jednu ozbiljniju intervenciju.

Nastavak je doneo mnogo više vatre od 53. minuta, kada je posle kornera Murići glčavom matirao Kurtou i digao "San Moiš" na noge.

Nije hteo Real da dozvoli iznenađenje iako se Majorka sjajno branila. Imao je Mbape dobru priliku posle pasa Belingema, Greif je sjajno odbranio nogom, da bi Mohika pre Rodriga izbio loptu u korner. Iscrpljeni od Superkupa, bilo je vidljivo da igrači Reala ne mogu da dodaju gas, dok je Majorka mirno čekala u bloku.

I ne samo da se odbranila, već je preko Sančeza imala dve kolosalne prilike da pobedi. Na kraju je ostalo pravednih 1:1, uz crveni karton besnog Mendija u poslednjim sekundama. Real je bio poptuno bez energije u poslednjih 20 minuta i nije za to bio kažnjen.