Fokus

Nastavlja se istraga pada kineskog aviona: Spasioci nisu našli preživele, nema ni druge crne kutije

Komentari

Autor: Euronews Srbija, Tanjug

26/03/2022

-

11:59

Nastavlja se istraga pada kineskog aviona: Spasioci nisu našli preživele, nema ni druge crne kutije
Nastavlja se istraga pada kineskog aviona: Spasioci nisu našli preživele, nema ni druge crne kutije - Copyright Profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Kineske spasilačke službe nisu našle preživele nakon udesa aviona koji se srušio u ponedeljak, kao ni drugu crnu kutiju, saopštili su zvaničnici.

Avion kompanije "Čajna Istern erlajnz" koji je leteo od grada Kunming za Guangdžou srušio se pre četiri dana, a poginulo je 132 ljudi. Kako podseća Rojters, to je prva avionska nesreća u Kini nakon 12 godina.

Jedna od dve crne kutije kineskog aviona pronađena je u sredu u veoma oštećenom stanju. Snimač je bio toliko oštećen da nije moglo da se precizira da li je to snimač podataka o letu ili snimač glasa u pilotskoj kabini, prenosi AP.

Mao Janfeng, direktor odeljenja za istrage nesreća Uprave za civilno vazduhoplovstvo Kine, rekao je u sredu na konferenciji za novinare da se ulažu veliki napori da se pronađe i druga crna kutija. Kiša koja pada na jugu Kine dodatni je izazov sa kojim se suočavaju kineski istražitelji koji koriste ručne alate, dronove i pse tragače.

Agencija Sinhua je javila ubrzo nakon nesreće da je avion stvorio veliku rupu u planinskom predelu gde se srušio. Avion u kojem su bile 132 osobe koji je leteo iz grada Kunming u zapadnoj provinciji Junana za industrijski centar Guangdžou na istočnoj obali zemlje, srušio se juče u blizini grada Vudžou. Uzrok pada aviona starog šest godina nije poznat.

"Najpre smo čuli huk aviona, a onda i eksploziju"

Stanovnik mesta blizu kog se nesreća dogodila ispričao je kako su se stvari odvijale.

"Moj kolega je pozvao policiju, prvi je došao na lice mesta. U blizini su radila još dvojica naših kolega pa su i oni hitno poslati  ovde da bi pomogli. Onda je stigla oprema, bilo je oko 20 časova u trenutku kada smo došli", rekao je on.

Google Earth, Pixabay

 

"Naš kolega je bio u selu Molang zbog jednog projekta, i tada je čuo huk aviona, a zatim i zvuk eksplozije. Kada je čuo eksploziju, odmah je otišao da vidi šta se desilo. Video je požar i odmah pozvao 110 (policiju). Zatim je otišao sa nekoliko meštana da proveri šta se desilo", dodao je ovaj očevidac, preneo je AP.

Inače, poslednja avionska nesreća sa smrtnim ishodom u Kini zabeležena 2010. godine kada su u padu aviona prilikom sletanja na aerodrom u Jičunu zbog loše vidljivosti poginule 44 osobe od 96 koji su bili u letelici.

Preporuka za vas

Komentari (0)

Svet