Paljenje automobila Tesla - domaći terorizam? Tramp: Radujem se što ću gledati kako teroristi dobijaju 20 godina robije
Komentari21/03/2025
-16:53

"Antikapitalistička" grupa koja je preuzela odgovornost za terorisanje jednog naselja u Filadelfiji, blizu Univerziteta Pensilvanija, tokom onoga što su nazvali "Letom besa" 2020. godine, sada podržava radikale koji napadaju vozila kompanije Tesla širom zemlje, piše Fox News.
Na sajtu "Philly Anti-Capitalist" pojavio se post koji savetuje da postoje bolje zapaljive metode od Molotovljevih koktela, uz tvrdnju da oni ostavljaju previše forenzičkih dokaza koje istražitelji mogu iskoristiti za identifikaciju napadača.
Širom zemlje, Tesla saloni i vlasnici tih automobila postali su mete nasilja usmerenog protiv Elona Maska, dok on predvodi Odeljenje za efikasnost vlade (DOGE) u administraciji predsednika Donalda Trampa.
Državna tužiteljka Pam Bondi nazvala je ove napade "domaćim terorizmom", a Ministarstvo pravde je u četvrtak objavilo optužnice protiv trojice osumnjičenih u slučajevima podmetanja požara na Teslama.
Ovo se dešava dok je Tramp u petak na Truth Social-u napisao: "Radujem se što ću gledati kako bolesni teroristički nasilnici dobijaju zatvorske kazne od 20 godina za ono što rade Elonu Masku i Tesli. Možda bi ih mogli poslati u zatvore u Salvadoru, koji su nedavno postali poznati po tako divnim uslovima!"
Tanjug/AP/Ludovic Marin
Prema pisanju "Philadelphia Inquirer-a", antikapitalisti su vandalizovali policijsko vozilo univerziteta, razbili izloge lokalnih radnji, uništili bankomat i ispisali antikapitalističke i anarhističke poruke u blizini kampusa, zbog čega je policija savetovala studente da ostanu u zatvorenom.
Dok vandali bacaju zapaljive bombe na Tesla salone širom zemlje, "Philly Anti-Capitalist" pomaže u podsticanju daljeg nasilja, navodi Fox News.
Na njihovom sajtu se preporučuje da se ne koriste Molotovljevi kokteli – što su neki radikali širom zemlje već primenili – i umesto toga predlažu efikasnije eksplozivne naprave. Takođe daju uputstva o količini eksplozivnog materijala koji treba koristiti i gde ga postaviti na vozilo kako bi se izazvala maksimalna šteta.
Philly Anti-Capitalist pruža i savete kako koristiti te uređaje bez povreda i dovoljno brzo da se pobegne neprimećeno, kao i linkove ka drugim sajtovima sa detaljnim uputstvima o zaštiti anonimnosti.
Njihova objava se završava rečima: "Ostanite anonimni, vratite se kući bezbedno i zapalite svaki deo ovog mizernog društva." Takođe su napisali: "Gledajući talas paljenja Tesli, osećamo ogromno zadovoljstvo."
Zvaničnici bez komentara
Fox News Digital je kontaktirao FBI, ATF i državnu policiju Pensilvanije, ali su svi odbili da komentarišu.
Kontaktirani su i policija Filadelfije, tužilaštvo Filadelfije, državni tužilac Pensilvanije i "Philly Anti-Capitalist".
U četvrtak, Bondi je najavila federalne optužnice protiv tri osobe zbog navodnog podmetanja požara u Tesla salonima i na punionicama širom zemlje.
Komentari (0)