Tramp ukinuo bezbednosne dozvole za Blinkena i Salivena, više neće imati pristup obaveštajnim podacima
Komentari09/02/2025
-09:35
![Tramp ukinuo bezbednosne dozvole za Blinkena i Salivena, više neće imati pristup obaveštajnim podacima](/data/images/2025-02-04/307648_tan2025-02-0420541969-7_s.jpg)
Predsednik SAD Donald Tramp ukinuo je bezbednosne dozvole za bivšeg državnog sekretara Entonija Blinkena i bivšeg savetnika za nacionalnu bezbednost Džejka Salivena, saopštili su zvaničnici Bele kuće.
Ovaj potez je usledio dan nakon što je Tramp rekao da je povukao bezbednosnu dozvolu za bivšeg američkog predsednika Džozefa Bajdena, onemogućavajući njegov pristup dnevnim obaveštajnim brifinzima.
Zvaničnici su rekli u subotu da je Tramp takođe ukinuo bezbednosne dozvole za zamenika državnog tužioca u prethodnoj administraciji Lizi Monako koja je pomogla u koordinisanju odgovora Ministarstva pravde na napade Trampovih pristalica na Kapitol 6. januara 2021. godine, preneo je Rojters.
Takođe je ukinuo bezbednosne dozvole njujorškom generalnom tužiocu Leticiji Džejms i okružnom tužiocu Menhetna Alvinu Bragu, koji je vodio slučajeve protiv Trampa, naveli su zvaničnici.
Komentari (0)