Vučević sa predstavnicima Sindikata uprave Srbije o poboljšanju položaja zaposlenih
Komentari28/03/2025
-15:12

Predsednik Vlade Republike Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević održao je danas drugi sastanak sa predstavnicima Sindikata uprave Srbije, na kojem su izloženi modeli unapređenja materijalnog položaja zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave.
Predsednik Vlade u ostavci naglasio je da je Vlada sa ozbiljnošću pristupila rešavanju ovog problema i izrazio uverenje da će se, u saradnji sa Sindikatom, doći do održivog rešenja za poboljšanje materijalnog položaja zaposlenih.
On je istakao da su modeli izrađeni uz maksimalno uvažavanje potreba zaposlenih, ali i sa svešću o finansijskim mogućnostima, saopšteno je iz Kancelarije Vlade za saradnju s medijima.
Predstavnici sindikata izrazili su zadovoljstvo zbog ozbiljnog pristupa premijera i Vlade u rešavanju ovog važnog pitanja i najavili da će u narednim danima sprovesti konsultacije i doneti stav prema predloženim merama.
Usaglašeno je da će naredni sastanak biti održan u toku sledeće nedelje, na kojem će prisustvovati predstavnici Vlade Srbije i Sindikata uprave Srbije. Sastanku je prisustvovala i ministarka državne uprave i lokalne samouprave u tehničkom mandatu Jelena Žarić Kovačević.
Komentari (0)