Zima se ne predaje: Oblačno, kišovito i hladno do vikenda
Komentari17/03/2025
-07:15
Do početka proleća ostalo je još tri dana, ali se zima i dalje ne predaje. Prolazak hladnog fronta za vikend nam je doneo oblake, kišu i zahlađenje za više od 10 stepeni, rekla je meteorloškinja Euronews Srbija Ljubica Gojković.
Kako kaže, još danas ćemo biti pod uticajem ciklona, što znači da će vreme biti tmurno i kišovito, sa jakim severnim i severozapadnim vetrom, a temperatura će se kretati ispod 10. podeljka u većini mesta.
"Ipak tokom jutra ponegde je bilo relativno toplo, temperatura se u Negotinu kretala i do 10 stepeni, dok nas tokom dana očekuje još jedan talas zahlađenja. Na severu zemlje danas će sredinom dana biti hladnije nego u jutarnjim satima, a temperatura će se kretati oko četvrtog podeljka", rekla je Gojković.
U centralnim i južnim predelima očekuje se do devet stepeni. Dodatni osećaj hladnoće doneće nam i jak do olujni severozapadni vetar, koji će u istočnim predelima dostizati brzinu od oko 70 kilometara na čas.

Euronews/Branislava Gigović
"Kiša koja je tokom jutra padala u većem delu zemlje, poslepodne je u slabljenju, a na severu se očekuje i delimično razvedravanje. U višim planinskim predelima provejavaće i poslednji sneg ove zime, uz manje povećanje visine snežnog pokrivača samo na Kopaoniku”, dodaje Gojković.
Međutim, sutra već dolazi do porasta vazdušnog pritiska što će uzrokovati razvedravanje, prvo na severu i zapadu, a do kraja dana i u ostalim predelima. Slaba kiša padaće još u istočnim predelima.
Pred nama je nekoliko hladnih noći sa temperaturom ispod nule. Minimalna dnevna temperatura će se u brdsko - planinskim predelima kretati do -5 stepeni, dok će u nižim biti malo ispod nule. Ponegde će doći i do formiranja slabog prizemnog mraza.
Sutra tokom dana živa u termometru neće prelaziti 5. podeljak. Od srede do subote vreme će biti potpuno vedro i sunčano. Temperatura još u sredu malo ispod 10 stepeni, dok ćemo u drugoj polovini nedelje imati i osetniji porast temperature.
Komentari (0)