Olga Danilović u četvrtfinalu turnira u Budimpešti: Srpkinja pobedila u dva seta

Autor: euronews

14/07/2021

-

16:35 >> 16:44

MN Press - Copyright MN Press

Olga Danilović plasirala se četvrtfinale turnira u Budimpešti, pošto je savladala Irinu Baru 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Srpska teniserka je nakon sat i 40 minuta igre uspela da slomi otpor rivalke i da pobedom izjednači rezultat u međusobnim susretima. Pre ovog meča, 2017. godine, sastale su se na turniru u Valensiji, kada je Rumunka bila bolja u tri seta.

Danilovićeva, koja je u glavni žreb došla preko kvalifikacija, u sledećem kolu igraće protiv bolje iz meča Dalma Galfi i Ana-Karolina Šmijedova.

Druga predstavnica naše zemlje Ivana Jorović eliminisana je danas sa turnira u Budimpešti, nakon poraza od Argentinke Paule Ormačee retultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6 (8:6).

Takmičenje u Mađarskoj igra se za nagradni fond od 235.238 dolara.