Krejčikova podigla trofej Vimbldona: Drugi Grend slem u karijeri za Čehinju

13/07/2024

-

17:20

Krejčikova podigla trofej Vimbldona: Drugi Grend slem u karijeri za Čehinju - Copyright Tanjug / AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je Vimbldon, pošto je danas u finalu pobedila Italijanku Jasmin Paolini rezultatom 6:2, 2:6, 6:4. Meč je trajao jedan sat i 58 minuta.

Krejčikova je 32. teniserka sveta, dok je Paolini sedma igračica na WTA listi. Krejčikova je osvojila prvi set pošto je dva puta oduzela servis protivnici.

Paolini je u drugom setu napravila dva brejka i tako izjednačila na 1:1 u setovima. Češka teniserka je u sedmom gemu trećeg seta napravila brejk.

Paolini je u desetom gemu imala dve brejk lopte koje je Krejčikova uspela da spasi. Zatim je Krejčikova u istom gemu propustila dve meč lopte, da bi na kraju treću uspela da iskoristi.

Krejčikova je danas osvojila drugi grend slem u karijeri, pošto je 2021. godine bila podigla pehar na Rolan