04/01/2022

-

22:22

Srbija-Hrvatska - Copyright TANJUG/ZORAN ZESTIC/ bs

Vaterpolisti Srbije remizirali su sa selekcijom Hrvatske 11:11 u prijateljskom meču, prvom posle Olimpijskih igara u Tokiju.

Na bazenu "Milan Gale Muškatirović" veliki rivali odigrali su veoma borben duel, u kojem je "novi tim Srbije" bio bolji do sredine treće četvrtine.

Delfini su dozvolili Hrvatskoj da se vrati u igru posle serije od 5:0, koju su krajem druge četvrtine inicirali Đorđe Lazić asistencijama i Ognjen Stojanović golovima. Dominirala je Srbija u uvodnim minutima treće četvrtine, braća Rašović, Lazić i Marko Radulović krčili su put ka pobedi.

Opustila se Srbija posle vođstva 9:5, a Hrvatska to iskoristila i izbegla poraz. Deset sekundi pre kraja imao je Strahinja Rašović priliku da postigne pobedonosni pogodak, ali je Ivan Marcelić zaustavio njegov šut.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Viktor Rašović sa tri pogotka, dok je Loren Fatović postigao četiri gola za Hrvatsku.