Hrvatska nadigrala Srbiju: "Delfini" izgubili drugi meč na Olimpijskim igrama

31/07/2021

-

09:07

Hrvatska nadigrala Srbiju: "Delfini" izgubili drugi meč na Olimpijskim igrama - Copyright profimedia

Poraz od Španije, pa dve pobede u duelima sa Kazahstanom i Australijom, a onda i drugi neuspeh na olimpijskom turniru za naše vaterpoliste. Srbija je u 4. kolu doživela poraz od Hrvatske 12:14 (3:5, 3:3, 4:4, 4:4).

Rezultatski svako ne tako ubedljiv, a mogao je da bude, jer je Hrvatska u jednom momentu vodila 9:14. Tada je i bilo jasno da će "delfini" pretrpeti novi neuspeh. Ispostavilo se da je sve rešeno već u prvoj četvrtini, kada su izabranici Dejana Savića primili čak pet golova i u jednom momentu bili u zaostatku 1:5.

U utakmici finalista sa prošlih Olimpijskih igara, Srbija je uspela da se oporavi od lošeg početka, da pojača odbranu i doda gas u napadu. To je rezultiralo izjednačenjem u trećoj četvrtini – 8:8.

Umesto da "delfini" prelome meč, ponovo su posustali, a "barakude" serijom 4:0 pobegle na sigurnu udaljenost. Vodila je Hrvatska i 14:9, ali je Srbija na kraju, ipak, uspela da ublaži poraz.

Maro Joković i Paolo Obradović su za Hrvatsku postigli po četiri gola. Najefikasniji u srpskom timu bili su Nikola Jakšić sa tri, Filip Filipović i Strahinja Rašović sa po dva gola, dok su po jedan postigli Prlainović, Radnđelović, Mitrović, Pijetlović i Mandić.

Srbiji u Grupi B ostaje da odigra još meč protiv Crne Gore, posle kojeg će biti jasno da li će u četvrtfinale sa treće ili četvrte pozicije.

UŽIVO:

IV ČETVRTINA (4:4):

KRAJ

12:14 - Opet Rašović. Malo je vremena, tek nešto više od minut, do kraja utakmice.

11:14 - Strahinja Rašović je na 2,10 do kraja smanjila na "-3".

10:14 - Prlainović koristi peterac.

9:14 - Joković. Srbija je na pragu jednog od najtežih poraza. Dobri momenti u trećoj četvrti ostali su jedini na utakmici.

9:13 - Bukić!

9:12 - Na nešto više od pet minuta do kraja utakmice, Sava Ranđelović postiže deveti gol za Srbiju.

8:12 - Obradović. Posle izjednačenja na 8:8, odbrana Srbije ne postoji, tu šansu koriste Hrvati.

8:11 - Serija Hrvatske 3:0, sve je manje vremena za Srbiju.

III ČETVRTINA (4:4):

8:10 - Bukić je strelac, taman kada smo uhvatili priključak, opet smo popustili.

8:9 - Obradović odmah vraća prednost Hrvatima. Njegov treći pogodak.

8:8 - GOOOL! Stefan Mitrović donosi prvo izjednačenje na utakmici. "Delfini" su otpočetka bili u minusu.

7:8 - Joković, pa Mandić, gol za gol. Posle druge četvrtine u kojem su viđena samo dva gola, ponovo mnogo pogodaka.

6:7 - Jakšić je baš raspoložen, postiže treći gol za Srbiju.

5:7 - Jakšić ne da protivniku da se ponovo osetnije rezultatski odvoji.

4:7 - Vukićević vraća tri gola prednosti Hrvatima.

II ČETVRTINA (1:1):

- Očajan igrač više za Srbiju u drugoj četvrtini. Četvrti put zaredom ne uspevamo da postignemo gol. Hrvatska igra strašnu odbranu.

4:6 - Srbija svoje tri velike šanse nije iskoristila, Obradović za Hrvatsku jeste.

- Nažalost ne koristimo dva napada sa igračem više za izjednačenje. Dosta bolje odbrane na obe strane.

- Srbija ima igrača više. Selektor Dejan Savić je zatražio tajm-aut.

4:5 - Odlično. Filip Filipović koristi prvi napad u drugoj četvrtini. Srbija je samo na gol zaostatka.

- Da li Srbija može da uhvati priključak do poluvremena? Očajno je počela utakmicu, ali se situacija popravila.

I ČETVRTINA (3:5):

3:5 - GOOOL! Filip Filipović sekund pre kraja smanjuje na "-2", podnošljih, jer je Hravtska vodila 5:1.

- Prvo odlična odbrana Srbije, pa greška u napadu, ali bez kazne, jer su Hrvati pogrešili u opasnoj kontri. Još minut do kraja prve četvrtine.

2:5 - Koristimo igrača više. Duško Pijetlović je strelac.

1:5 - Srbiji preti katastrofa! Paolo Obradović je postigao gol. Video analiza je pokazala da je lopa prešla zamišljenu liniju.

1:4 - Pogrešili smo u napadu, a Hrvati izveli brzu kontru i preko Luke Lončara vratili "+3".
- dobra odbrana "delfina".

1:3 - Konačno i Srbija postiže gol. Nikola Jakšić prekida seriju Hrvata. Gol smo postigli sa igračem više u bazenu.

0:3 - Andro Bušlje! Loš početak Srbije...

- Srbija nije iskoristila dva vezana napada, u prvom je imala igrača više.

0:2 - Hrvatska je imala dva igrača više, a Joković je opet bio vrlo dobar u napadu.

0:1 - Marko Joković koristi prvi napad Hrvatske. Srbija gubi.