Remi za kraj priprema: Zvezda odigrala nerešeno sa Šturmom

08/07/2021

-

22:36

MN Press - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde okončali su pripreme u Austriji remijem sa Šturmom iz Graca (1:1). Golove su postigli El Fardu Ben u 11. minutu za crveno-bele i Oteri Kiteišvili u 82. minutu iz penala za Šturm.

Austrijski tim je imao priliku da dođe do izjednačenja u 49. minutu, ali je Milan Borjan odbranio penal Jančeru. Najbolje prilike za Crvenu zvezdu imali su Aleksandar Katai u prvom i Filipo Falko u drugom poluvremenu meča.

Trener crveno-belih Dejan Stanković je u poslednjih nekoliko minuta poslao na teren debitanta Petra Stanića, koji je imao sjajnu šansu u finišu meča. Njegov udarac odbranio je golman Šturma Luka Marić.

Zvezda počinje novu sezonu utakmicom protiv Vojvodine 16. jula na stadionu ”Rajko Mitić”, nakon čega sledi prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i gostovanje Kairatu ili Makabi Haifi.