UEFA spremila nova pravila za novu sezonu Lige šampiona: Penali u centru pažnje
Komentari
29/04/2025
-13:59
Ako je verovati friškoj priči "Bilda", naredna sezona Lige šampiona imaće tri nova pravila, ukoliko te ideje prođu odlučivanje o njima 30. maja na sastanku relevantnih ljudi iz Evropske fudbalske federacije.
Potencijalno najzanimljivija je ukidanje produžetaka u slučaju nerešenog rezultata nakon 90 minuta, to jest momentalno pristupanje penal seriji čime bi se ubrzala stvar, ali i sačuvali fizička energija i nervi igrača, kao i publike.
Nemački dnevnik tvrdi i da bi najbolje plasirani timovi (osam),na kraju prve i najveće faze radikalno reformisanog elitnog klupskog takmičenja, imali prednost domaćeg terena u četvrtfinalu i polufinalu. Ovog proleća su je imali samo u 1/8 finala.
Predviđeno je i obnavljanje takozvane "zaštite zemalja", što znači da klubovi iz iste države mogli tek u kasnijim etapama Lige šampiona da igraju jedan protiv drugog, a ne kao sada počev od plej-ofa runde bitke za evropski tron.
Za krunu na kraju tekuće sezone bore se još Arsenal i Pari Sen Žermen, odnosno Inter i Barselona. Svi će imati po 180 minuta da zasluže mesto u krucijalnom susretu. Dueli su na programu večeras, sutra, 6. i 7. maja.
Komentari (0)