26/10/2024

-

18:03

Erling Haland odveo Mančester na prvo mesto Premijer lige - Copyright Tanjug/AP Photo/Darren Staples

Mančester siti je očekivano ubeležio pobedu nad Sautemptonom u devetom kolu Premijer lige, ali su navijači mnogo više očekivali od 1:0 (1:0). Ipak, cilj je ostvaren i šampion je bar do sutra popodne zaseo na čelo tabele.

Kako je počeo meč, činilo se da će Sautempton pretrpeti ubedljiv poraz na "Etihadu". Mateus Nuneš je dobro centrirao, a Erling Haland pokazao snagu u duelu i umešnost davanja golova na "bilo koji način", pa je 11. golom u Premijer ligi već u 5. minutu otvorio "svece". Ali, bez obzira na apsolutno kontrolu meča, dominaciju, nisu mnogo ugrožavali golmana Arona Ramzdejla. I one zicere koje su stvorili branio je bivši golman Arsenala.

Aston Vila se mučila dugo sa Bornmutom, vodila je golom rezerviste Rosa Barklija sve do šestog minuta nadoknade kada je Evanilson izjednačio. Sličan scenario doživeo je i Brajton koji je pogotcima Velbeka i Fergusona imao 2:0 protiv Vulverhemptona, da bi na kraju primio dva pogotka u pet minuta za 2:2.

Najviše golova viđeno je u Brentfordu. Vodio je Ipsvič 2:0, da bi domaćin preokretom došao do 3:2, imao i igrača više, ali je Delap pogodio za 3:3. Ipak, domaćinima je Mbeumo doneo trijumf u nadoknadi 4:3.

Ipsvič je uz Vulvehrhempton, Sautempton i Kristal Palas ekipa bez pobede u prvih devet kola.