Porto poklekao u finišu: Megvajer u nadoknadi doneo bod Junajtedu u Portugalu

03/10/2024

-

23:03

Hari Megvajer postiže gol za izjednačenje - Copyright Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Fantastičan duel je viđen na stadionu "Dragao" gde su Porto i Mančester junajted podelili bodove 3:3 (2:2) u drugom kolu UEFA Lige Evrope.

"Crveni đavoli" su otvorili utakmicu na najbolji mogću način. Gosti su poveli pogotkom Markusa Rašforda već u 7. minutu, dok je Rasmus Hojlund povećao na 2:0 u 20. minutu. Uprkos zaostatku, Porto nije odustao od svog stila igre koji im je već do poluvremena stigao do izjednačenja. Pepe je u 27. minutu savladao Andrea Onanu, a Samuel Omorodion je doneo izjednačenje "zmajevima".

Portugalski velikan je stigao do potpunog preokreta na startu drugog dela igre. Ponovo se Omorodion upisao u strelce i tako doneo Portu prvo vođstvo na utakmici. Do kraja utakmice Junajted nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Portugalce. Bruno Fernandeš je zaradio i drugi žut, dakle crveni karton, te je bio isključen na drugom uzastopnom meču.

Međutim, gosti iz Mančestera su uspeli da izvuku bod zahvaljujući Hariju Megvajeru koji je u nadoknadi utakmice postigao gol za izjednačenje i vredan bod.

Lion je, pomalo neočekivano, upisao rutinski trijumf na gostovanju Rendžersu 4:1 (3:1) u Glazgovu.

Francuzi su rano stigli do prednosti preko Malika Fofane, a Tom Lorens je u 14. minutu poravnao rezultat. Iako nije bilo previše šansi u prvom delu igre, viđeno je čak četiri gola. Lion je golovima Aleksandr Lakazeta u 19, a zatim i u 46. stigao do dva gola prednosti na poluvremenu.

Francuzi su nastavili u istom ritmu i u drugom delu igre. Fofana je ponovo bio strelac u 55. minutu i tako maltene rešio pitanje pobednika. Lion je u nastavku držao utakmicu pod kontrolom i bez većih problema stigao do pobede.

Pobednika nije bilo na meču između Tventea i Fenerbahčea. Holandski i turski klub su podelili bodove nakon remija 1:1 (1:0).

Holanđani su bolje ušli u meč i imali kontrolu utakmice. Nisu možda stvorili previše pravih prilika, ali su jednu u 28. minutu iskoristili kada je Mičel Flap matirao Dominika Livakovića.

Zaigrala je turska ekipa bolje u drugom poluvremenu. Napadali su izabranici Žozea Murinja, a do gola su stigli preko Dušana Tadića u 71. minutu. Tvente je do kraja meča mogao da stigne do trijumfa, ali je domaćin propustio prilike da stigne do novog vođstva.