Lacio ubedljiv protiv Nice: Totenhem strepeo u finišu protiv Ferencvaroša

03/10/2024

-

21:12

Fudbaleri Lacija - Copyright Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Fudbaleri Lacija su slavili u drugom kolu Lige Evrope protiv Nice 4:1 (2:1) i zaseli na čelo tabele zahvaljujući najboljoj gol razlici.

Sve je krenulo odlično za "bjankoćeleste". Klub iz Rima je stigao do vođstva golom Pedra u 20. minutu, dok je Valentin Kasteljanos povećao na 2:0 u 35. Delovalo je da će Lacio na poluvreme otići sa dva gola prednosti, ali je Žeremi Boga u 41. minutu zatresao mrežu italijanske ekipe i smanjio na 2:1.

Tim Marka Baronija je nastavio u istom ritmu u nastavku, te je do trećeg pogotka stigao do 53. minutu preko Kasteljanosa. Na 4:1 je uvećao Matija Zakanji sa "bele tačke" u 67. minutu. Lacio je rutinski priveo meč kraju i upisao drugu pobedu.

Totenhem je takođe upisao pobedu. "Pevci" su bili bolji od Ferencvaroša 2:1 (1:0) i nakon ovog trijumfa zauzimaju drugu poziciju.

Mađari su prvi stigli do pogotka. Barnabaš Varga je zatresao mrežu londonskog kluba, ali je usledila reakcija iz VAR sobe i gol je poništen. Nije dugo trebalo Totenhemu da uzvrati jer se u 23. minutu u strelce upisao Pape Matar Sar. Mogli su izabranici Angelosa Postekoglua i do drugog gola u prvom delu igre, ali je Ferencvaroš uspeo da odoli svakom napadu gostiju.

Drugi deo igre je protekao u dominaciji Totenhema, a to se isplatilo u 86. minutu kada je Brenan Džonson postigao gol za 0:2. Barnabaš Varga je učinio završnicu zanimljivijom pogotkom u 90. minutu, ali Mađari nisu imali snage da stignu do boda.

Zanimljivo je bilo i u Španiji gde je Anderleht savladao Real Sosijedad 2:1 (2:1).

Ekipa iz Baskije je prva zatresla mrežu i otvorila utakmicu na najbolji mogući način. Pablo Marin se upisao u strelce već u petom minutu. Činilo se da Španci drže stvari pod kontrolom do 28. minutu kada je Luis Vaskez doneo Belgijancima izjednačenje, dok je Teo Leoni u 39. postigao pogodak za potpuni preokret Anderlehta.

Španski klub je u potpunosti preuzeo inicijativu i konstantno napadao, ali nikako Baskijci nisu uspeli da probiju odbranu belgijske ekipe. Gosti su uspeli da sačuvaju vođstvo i odnesu tri boda.