Grande Vlahović, grande Juventus: "Stara dama" sa igračem manje slavila protiv Lajpciga!

02/10/2024

-

23:11

Dušan Vlahović - Copyright profimedia

Fudbaleri Juventusa su upisali pobedu na gostovanju Lajpcigu 3:2 (0:1) iako su gubili 2:1 sa igračem manje u drugom kolu Lige šampiona!

Nije dobro počelo veče za "staru damu". Prvo se povredio Želson Bremer, a zatim i Niko Gonzales te su već nakon 15. minuta igre na terenu bili Federiko Gati i Fransisko Konseisao. Činilo se da italijanska ekipa bolje stoji na terenu, ali je odlična kombinacija Loisa Opende i Benjamina Šeška donela prednost domaćinu u 30. minutu.

Juventus je imao prilike da stigne do izjednačenja. Šta više, možda je glavni sudija Fransoa Leteksije pogrešio kada nije svirao penal kada je Dušan Vlahović oboren u kaznenom prostoru. Ipak, nije bilo reakcije iz VAR sobe, te je Lajpcig otišao na poluvreme sa golom prednosti.

Ekipa Tijaga Mote je nastavila sa napadima u drugom delu igre, a to se isplatilo već u 50. minutu kada je Dušan Vlahović zatresao mrežu Lajpciga. Međutim, već u 58. minutu je Mikele Di Gregorio dobio direktan crveni karton jer je igrao rukom van šesnaesterca, dok je odmah nakon toga sviran i penal za nemački klub.

Precizan sa "bele tačke" je bio Šeško, a Matija Perin je na golu bio nemoćan. Igrač manje na terenu jeste veliki nedostatak, ali Juventusu to nije smetalo. Vlahović je vrhunskim šutem sa distance savladao protivničkog golmana i doneo "staroj dami" novo izjendačenje.

Usledila je potpuna inicijativa Lajpciga. Nmeci su pogodili stativu i nekoliko puta ozbiljno pripretili Perinu. Ipak, sve je palo u vodu kada je Fransisko Konseisao na genijalan način izbacio dva igrača driblingom i postigao gol za vođstvo ekipe iz Torina. Juventus je uspeo da se odbrani sa igračem manje i stigne do važna tri boda.

Benfika je rutinski slavila protiv Atletiko Madrida 4:0 (1:0) na domaćem terenu. Kerem Akturkoglu, Anhel Di Marija, Aleksander Ba i Orkun Kokču su bili strelci za lisabonske "orlove". Trijumf je takođe upisala i ekipa Liverpula. "Redsi" su slavili protiv Bolonje 2:0 (1:0), a strelci su bili Aleksis Mekalister i Mohamed Salah.