Luda utakmica u Kataloniji: Fejnord slavio protiv Đirone

02/10/2024

-

20:41

Fudbaleri Fejnorda - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Neverovatna utakmica viđena je na "Montiliviju" gde je Fejnord pobedio Đironu 3:2 (2:1) i upisao prvi trijumf u novom formatu Lige šampiona.

Nakon što je protiv Pari Sen Žermena ispustila pobedu u samom finišu meča, Đirona je započela utakmicu protiv Fejnorda na najbolji mogući način. David Lopez je u 19. minutu zatresao mrežu protivnika i doneo prednost Špancima.

Ipak, Katalonci su nakon toga potpuno potonuli. Prvo je Jangel Erera postigao autogol u 23. minutu, a zatim je i Antoni Milambo upisao pogodak za potpuni preokret Holanđana.  Ajase Ueda je mogao da donese treći gol ekipi iz Roterdama, ali je njegov penal odbranio Paulo Gazaniga.

Drugi deo igre je obeležila znatno bolja igra domaćina. Konstantno je Đirona stvarala prilike, a najbolju je imao Bojan Miovski koji je u 67. minutu preuzeo odgovrnost i šutirao sa "bele tačke", ali je Timon Velenrojter upisao odbranu.

Domaćin nije pao nakon neiskorišćene prilike, već je svega šest minuta nakon toga stigao do izjednačenja. Strelac je ovog puta bio Doni van de Bek. Međutim, viđen je još jedan autogol na utakmici, a ovog puta se u ulozi tragičara našao štoper Đirone, Ladislav Krejči.

Klub sa "Montilivija" je probao stigne do izjednačenja do kraja utakmice, ali je Fejnord odoleo svim napadima i upisao prvi trijumf u novom formatu Lige šampiona.