19/09/2024

-

23:00

Monako srušio Barselonu u UEFA Ligi šampiona - Copyright Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Barselona je imala perfektan start u Primeri, najavljivali su Katalonci i napad na trofej UEFA Lige šampiona, ali su u Kneževini poliveni hladnom vodom jer su poraženi od Monaka 2:1 (1:1). Videli su igrači Zvezde oba svoja buduća rivala, Monako je svakako impresionirao.

Osedeće trener Barselone Hansi Flik posle situacije iz 10. minuta kada je golman Ter Štegen čekao, čekao, čekao a onda "uvalio" pas Eriku Garsiji na 17 metara iz koje je proistekao faul i crveni karton!

Monako je "osetio krv", ređali su se napadi, šanse, a zatim i lep gol Aklijuša u 16. minutu kada je ostavio Ter Štegena da samo pogledom isprati loptu koja se zabila u bliži ugao.

Iskupljivao se Ter Štegen u nastavku, branio je "bombe", da bi Lamin Jamal pokazao top klasu i sa 16 metara izjednačio. "Kneževi" su postigli još jedan gol, samo što je on poništen zbog ofsajd pozicije strelca Singa.

Barselona je i sa igračem manje izgledala kao tim koji će pre stići do gola, ali posle greške Rafinje, pa kompletne odbrane Katalonaca, Ilenikena je sam hitao ka Ter Štegenu i doneo Monaku novo vođstvo na 20 minuta pre kraja.

Kako je trener Barselone Hansi Flik napravio izmene tako je i prošao na kraju. Srećom po Katalonce sudija je promenio odluku posle dosuđenog penala nad Balogunom, jer se na snimku videlo da Martinez nije napravio prekršaj.

Atletiko Madrid se namučio i golom Himeneza u 90. minutu uspeo da savlada Lajpcig na "Vandi Metropolitano" 2:1. Rekli bismo, apsolutno zasluženo.

Plašio se trener Atletiko Madrida Dijego Simeone kontre Lajpciga i bukvalno je tako njegov tuim ohlađen kantom vode posle četiri minuta. Šeško je pretrčao dobrih 60 metara, a zatim odbitak posle šuta Opende i odbrane Oblaka poslao glavom u mrežu.

Dominirao je Atletiko od starta, stvarao šanse, Alvarez Grizman i Korea nisu uspevali da matiraju Gulačija sve do 28. minuta, kada je Grizman volej udarcem završio dobru akciju i centaršut Ljorentea. Na kraju prvog dela 13:3 u udarcima zna gol, ali na semaforu samo 1:1.

Atletiko je i u nastavku imao više prilika, mada je i Lajpcig pretio, ali Antoan Grozman je apsolutni junak pobede jer je u 90. minutu pogodio u glavu Himeneza za gol i veliki trijumf.

Monako - Barselona 2:1 (1:1)

Stadion: Luj II.

Sudija: Alard Lindhut (Holandija).
Strelci Aklijuš u 16, Ilenikena u 71. za Monako, a Jamal u 28. minutu za Barselonu.

MONAKO: Kun – Vanderson, Kerer, Salisu, Singo – Zakarija, Kamara (od 46. Golovin) – Akliuš, Minamino (od 69. Balogun), Ben Segir (od 69. Kaio Enrike) – Embolo (od 59. Ilenikena).

BARSELONA: Ter Štegen – Kunde, Kubarsi (od 80. Feran Tores), Martines, Blade (od 88. Fati) – Kasado, Garsija – Jamal (od 80. Martin), Pedri (od 83. Pablo Tore), Rafinja – Levandovski (od 80. Domingez).

Atletiko Madrid - Lajpcig 2:1 (1:1)

Stadion: Vanda Metropolitano.
Sudija: Ivan Kružilak (Slovačka).
Strelci: Grizman u 28, Himenez u 90. za Atletiko, a Šeško u 5. minutu za Lajpcig.

ATLETIKO MADRID: Oblak – Le Norman, Himenes, Reinildo – Ljorente, De Pol (od 63. Galager), Koke, Rikelme (od 68. Lino) – Grizman (od 90+2. Vicel), Korea (od 66. Molina) – Alvares (od 63. Serlot).

LAJPCIG: Gulači – Henriks (od 69. Gertruda), Lukeba, Orban, Raum – Vermeren (od 60. Zajvald), Haidara – Simons (od 83. Elmaz), Nusa (od 46. Baumgartner) – Openda, Šeško (od 69. Poulsen).