U Grčkoj počeo 24-časovni štrajk: Obustavljen avionski saobraćaj i trajekti, nema vozova u Atini
Komentari09/04/2025
-08:53

U Grčkoj se danas održava 24-časovni štrajk u organizaciji dva najveća sindikata u zemlji koji traže povećanje plata i smanjenje inflacije, javili su grčki mediji.
Štrajk će dovesti do poremećaja saobraćaja širom zemlje, kao i u obrazovanju i radu opština, preneo je Katimerini.
Opšta konfederacija grčkih radnika (GSEE), koja predstavlja zaposlene u privatnom sektoru, i sindikat javnog sektora ADEDY pozvali su na štrajk.
Kontrolori leta pridružiće se štrajku zbog čega će biti obustavljen avionski saobraćaj.
Usluge metroa u Atini radiće samo od 10 do 17 sati. U Atini neće biti železničkog saobraćaja, uključujući prigradsku železnicu.
Autobusi i trolejbusi javnog gradskog prevoza saobraćaće od 9 do 21 sat, a van tog vremena saobraćaj će biti obustavljen. Očekuje se da će prigradske autobuske linije normalno saobraćati.
Panhelenska federacija prehrambenih i turističkih radnika (POEET) pozvala je članove da se pridruže centralnom protestu na trgu Klaftmonos u Atini u 11 sati.
Sindikati pozivaju na kolektivne ugovore o radu, povećanje plata, vraćanje 13. i 14. mesečnih plata.
Komentari (0)