Region

Dodik: Očekujem od Beča neutralnost prema BiH, navijački pristup mogao bi da iskomplikuje odnose

Komentari

Autor: Tanjug

13/04/2025

-

21:34

Dodik: Očekujem od Beča neutralnost prema BiH, navijački pristup mogao bi da iskomplikuje odnose
Dodik: Očekujem od Beča neutralnost prema BiH, navijački pristup mogao bi da iskomplikuje odnose - Copyright Tanjug/Foto SRNA/ Borislav Zdrinja

veličina teksta

Aa Aa

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je nakon sastanka sa delegacijom privrednika i Srba aktivnih u srpskim udruženjima iz Austrije da očekuje od Beča neutralnost prema BiH.

"Očekujemo neutralnu poziciju u kojoj vidimo mogućnost za saradnju. Svaki navijački politički pristup u BiH, a koji je u prethodnim godinama bio na bošnjačkoj strani, ne doprinosi dodatnom razumevanju i može da iskomplikuje odnose", rekao je Dodik, prenela je Srna. 

On je zahvalio austrijskom narodu što je omogućio Srbima da ostvari svoje poslovne i privatne interese.

Dodik  je dodao da je potrebna objedinjenost radi afirmacije srpskih nacionalnih interesa.

"Ne želimo da vršimo pritisak ni na koga, naš cilj je povezivanje srpskog naroda i bolji život", istakao je Dodik.

On je naveo da je ovo danas u Banjaluci bio razgovor sa prijateljima o stanju političke bezbednosti, privredi, ulaganjima.

"Republika Srpska je politički stabilna, nema vidljivih izazova koji bi mogli da je ugroze, bezbednosna situacija je stabilna", ukazao je Dodik.

On je istakao da je cilj Republike Srpske da u BiH obezbedi poštovanje Ustava i da, kako je dodao, Srpska taj cilj snažno afirmiše kroz svoje institucije.

Prema njegovim rečima, potrebno je da se organizuju udruženja koja okupljaju srpsku nacionalnu zajednicu u dijaspori.

"Poštujemo Austriju, iako se nismo slagali sa nekim unutrašnjim pitanjima. Danas smo dobili podršku našim naporima da Republika Srpska funkcioniše, a Srbi će znati kako da podrže političke strukture u Autriji, to će biti sve prepoznatljivije u narednom periodu", naveo je Dodik.

Sastanku u Palati Republike prisustvovali su i premijer Republike Srpske Radovan Višković i ministar finansija Srpske Zora Vidović.
 

AI Preporuka

Komentari (0)

Evropa