Srbija peta u Svetskoj ligi: "Delfini" bolji od Crne Gore

27/07/2022

-

17:10

Srbija peta u Svetskoj ligi: "Delfini" bolji od Crne Gore - Copyright Vaterpolo savez Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije nadigrala je selekciju Crne Gore 8:6 (2:0, 1:2, 2:1, 3:3) u meču za peto mesto Svetsle lige.

Bolje je Srbija ušla u ovaj duel i na kraju prve četvrtine vodila sa 2:0, ali su Crnogorci mnogo volje igrali u drugoj, gde su smanjili prednost "delfina" na samo jedan gol razlike.

U drugom poluvremenu se nastavilo u istom ritmu, sa dobrim odbranama i neefikasnim napadima, ali je Srbija uspela opet da poveća svoju prednost.

Poslednji kvartal doneo je nešto više golova, tačnije po tri na obe strane, te je Srbija rutinski privela meč kraju i došla do petog mesta.

Najbolji pojedinac u Srbiji bio je Đorđe Vučinić sa tri gola, dok je isto toliko na drugoj strani postigao Matković.

Tim Dejana Savića se ovim trijumfom ujedno i revanširao Crnogorcima za poraz u grupnoj fazi (16:8).