17/10/2024

-

22:57

KK Partizan - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana zabeležili su drugu pobedu u Evroligi, pošto su nakon Bajerna iz Minhena, savladali i Makabi. Srpski tim odigrao je sjajno drugo poluvreme u "Pioniru" i na krilima Sterlinga Brauna došao do važne gostujuće pobede protiv ekipe koja bi mogla da mu bude konkurent u pohodu na Top 8 fazu. Pred malobrojnom publikom u Beogradu slavili su crno-beli rezultatom - 91:79 (28:27, 14:19, 24:18, 25:15).

Uprkos ogromnoj razlici u skokovima (43-26), izraelski tim nije uspeo da dođe do pobede u utakmici gde smo videli čak 23 promene rezultata. Utisak je da je Makabi skupo platio greške u završnici utakmice, kada su crno-beli na pogon Brauna napravili odlučujuću 11:4 seriju. Uz to, nikako im nije pomogao podatak da su imali čak 15 izgubljenih lopti napram pet Partizana, dok su upisali i svega tri koša iz igre u poslednjih 10 minuta.

Partizan je posle nešto skromnijeg prvog poluvremena, izašao na parket sa mnogo većom željom u nastavku, postigavši 49 poena za 20 minuta, dok je rival imao 16 manje, što je, ultimativno, odlučilo utakmicu. Srpski tim imao je pet dvocifrenih igrača sa Braunom (20p) na vrhu liste strelaca. Bonga (14p) je dao veliki doprinos u prvom poluvremenu, Nilikina (13p) i Lundberg (13p) doneli su eneriju sa klupe u nastavku. Karlik Džons je pored 11 poena upisao i šest asistencija, dok se Pokuševski uprkos nešto skromnijem učinku, istakao sjajno u završnici, potvrdivši činjenicu da će biti važan deo ovog rostera u nastavku sezone. Naročito protiv ovako potentno skakačkih ekipa poput Makabija.

Crno beli su tako okončali duplo kolo Evrolige sa dve pobede, a u narednoj rundi odmeriće snage sa Virtusom u Beogradu (23. oktobar). Sa druge strane, Makabi je upisao drugi poraz u takmičenju pred gostovanje Žalgirisu.