20:10

Srbija - SAD: 91:95: Srbija imala pobedu u rukama, ali na kraju nije uspela da napravi čudo - Copyright Tanjug/ Strahinja Aćimović

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ 91:95. Srbija nije uspela, aimala je sve us vojim rukama.

MINUT 86:91 - Sad6a se sve pita Ameriksa. Napravili su reprezentativci SAD seriju 7;0 i došli do prendosti 91.86 nakon mnogo grešaka "orlova".

46. MINUT 84;84: Ameriknci su izjednačilii selektor Srbije Svetislav Pešić traži tajm-aut.

34. MINUT 78:73 - Promašio je Nikola Jokić još jedan šut za tri poena, a zatim je u odbrani faulirao Durenta pri šutu za tri poena i tiem zaradio četvrtu ličnu grešku. Ovo može da bude veliki problem za Srbiju koja vodi 78:73

31. MINUT 78:67 - Amerikanci su imali seriju od četiri poena, a onda je Nikola Jokić pogodio uz dodato slobodno bacanje.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT P76:63 - ogodio je Marko Gudirić uz dodatno sobodno bacanje za 76:61 na 30 sekundi pre kraja, a onda bio sjajan u odbrani, ali su Amerikanci iz drugog pokušaja pogodili za 76:63 pred poslednjih deset minuta polufinalnog meča.

29. MINUT 72:61 - Fenomenalno je Vasilije Micić pogodio za tri poena i doneo prednost 70:61, a zatim je Marko Gudirić iznudio dva slobodna bacanja i u poslednji minut treće deonice se ulazi sa 72:61.

28. MINUT 65:59- Napravili su arbitri nekoliko čudnih odluka i Amerikanci su uspeli da se vrate na samo šest poena zaostatka.

Čak su i u napadu dosudili faul Nikoli Jokiću u duelu protiv Embida.

23. MINUT 62:53 - Embid postiže dva poena, ali pravi evidetne korake, koje sudije nisu svirale, zbog čega je reagovala naša klupa i oameriknci su pogodii još jedan poen, ali Bogdanović odgovara novom trojkom.

21. MINUT 54:46 - Počinje treća četvrtina prvi napad ima selekcija Srbije, a promašej šuta za tri poena ga završava Nikola Jokić, a na drugoj strani iz iste situacije pogađa Džoel Embid.

DRUGA ČETVRTINA

KRAJ POLUVREMENA - 54:43 - Srbija ima dovicfrenu prednost i ukoliko ovako nastavi može da iznenadi Amerikance. Igrači "orlova" treba samo da nastave sa ovakvom igrom.

17. MINUT 47:32 - Bili su Ameriknci u seriji, ali je ona odbijena i ponovo je opipljiva prednost reprezentacije Srbije. Selektor "Drim tima" ponovo traži tajm-aut i pokušava da pronađe najbolju postavu koja će odgovoriti na fenomenalnu irgu "orlova".

15. MINUT. 42:29 - Vezali su igrači Sjedinjenih Amweričkih Država četiri poena i selektor Srbiej Svetislav pešić odmah traži tajm-aut da je prekine  Srbija ne treba da žuri ima igru, ima vođstvo i smao treba da igra pamewtno.

14. MINUT 40: - Igrači Amerike su pojačali odbranu. U igru su ušli Kari i Lebron Džejms i rival pokušava da preokrene tok ove utakmice. Na sreću, igrači Srbije im i dalje ne daju da postižu lake poene, a i kriterijum suđenja je sasvim korektan.

13. MINUT 39:-25: Amerikanci ne znaju šta ih je snašlo. Igra se samo dva minuta u drugoj četvrtini, a selektor "Drim tima" je morao da traži tajm-aut.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT 31:23 - Srbija ima vođstvo posle prve četvrtine. Na sekund i po do kraja kapiten "orlova" Bogdan Bogdanović je pogodio za 31:23. Igrači Srbiej samo treba da nastave da igraju na ovaj način.

9. MINUT 29:23 - Sjano igra Srbija. Ne samo u napadu, nego i u defanzivi gde ne dozvoljava rivalu da dođe do svoje igre.

"Orlovi" uspevaju da sačuvaju svoj reket i to za sada daje rezultat.

8. MINUT 2521: Košarkaši Sjedinjenih Američkih DRžava moraju da se pomuče za svaki poen, nema laki+og poentiranja i čini se kao d aih to za sada čini veoma nervoznim.

S druge strane, igrači Srbiej su smireni i znaju kako da probiju odbranu rivala.

7. MINUT 25:18 - Nikola Jokić je pogodio dva slobodna bacanja i Srbija prvi put ima sedam poena prednosti. Reprezentativci Srbije su baš raspoloženi.

2. MINUT - Srbija vodi 7:5, Nikola Jokić je zakucao što s ene viđa tako često. "Orlovi" su pokazali da su silno motivisani.

Pred nama je dan odluke – košarkaši Srbije u borbi za zlato ili bronzu od 21 sat u pariskom Bersiju...

Put do dve sjajnije medalje je najteži mogući. Voljom žreba ili možda domaćina Olimpijskih igara, najbolji srpski košarkaši će za samo nekoliko dana odigrati i treći duel sa neverovatnim američkim timom. Prethodna dva meča, prijateljski u Abu Dabiju i onaj u grupnoj fazi OI završeni su ubedljivim porazima tima selektora Svetislava Pešića.

OI 2024: SAD – Srbija 110:84

Iskusni lisac na klupi "orlova" imao je nekada recept za Amerikance, a mi verujemo da će ga ponovo izvući i primeniti ga večeras. Da će košarkaški svet koji nije naklonjen preskupim zvezdama NBA lige, radovati neverovatnom podvigu Srbije.

Davno je bila 2002…

Svi ljubitelji košarke u Srbiji koji se sećaju Svetskog prvenstva u Indijanapolisu, pamte ga po možda i najlepšem trenutku u istoriji naše košarke. Mnogo puta smo se radovali pobedama, uspesima, medaljama, ali te godine je po prvi put srušen tim SAD koji su predstavljali igrači iz NBA lige.

POBEDE SRBIJE, SCG I SRJOD 1995. GODINE

SP 2002: Srbija – SR Jugoslavija 81:78
SP 2019: Srbija – SAD 94:89

Pobeđeni su u četvrtfinalu, čime je SR Jugoslavije postala prva reprezentacija koja je na velikim takmičenjima izbacila Amerikance iz direktne borbe za medalje. Ali, uglavnom smo iz duela sa takozvanim "drim timovima", mada oni bolje upućeni tvrde da je postao samo jedan i to onaj iz Barselone 1992, predvođen Majklom Džrodanom, Lerijem Birdom, Irvinom Meždikom Džonsonom… izlazili pognutih glava.

Pobedili su nas dva puta u finalima Olimpijskih igara (1996. i 2016) i jednom u finalu Svetskog prvenstva (2014). Pirovu pobedu smo kao Srbija zabeležili na Mundobasketu 2019. u meču za peto mesto. Blizu trujumfa ili barem produžetka bili smo u Riju, a grupnoj fazi. Izgubili smo i dve prijateljske utakmice, jednu u Beogradu na "Dajmond bolu" 2004, s koje se i dalje pamte bravure Dejana Bodiroga protiv Karmela Entonija i nedavno u Emiratima, kada smo protiv tima s kojim ćemo se i večeras sastati, bili u egalu prvo poluvreme. Na premijer košarkaškog olimpijskog turnira nismo bili tako ravnopravni na terenu, što je rezultovalo porazom od 26 razlika.