28/07/2021

-

08:56

SAD protiv Irana - Copyright Charlie Neibergall/Pool Photo via AP

Nakon šoka na početku turnira i prvog poraza na Olimpijskim igrama posle 17 godina, košarkaši Sjedinjenih Američkih Država ubedljivo su pobedili Iran 120:66 u utakmici drugog kola Grupe A.

Iranci su poveli 7:5 i to je bilo sve od njih. Ekipa Grega Popoviča odigrala je šuterski daleko bolje nego protiv Francuza, tako da se pitanje pobednika nijednog trenutka nije postavljalo.

Već posle prve četvrtine bilo je jasno da se Iranu sprema ubedljiv poraz, jer su SAD vodile sa "+17".

Najefikasniji bio je Demjan Lilard sa 21 poenom, Divejn Buker je postigao 16, Džejson Tejtum 14, Zek Lavin 13…

U poslednjoj utakmici prve faze SAD igra protiv Češke, dok se u drugom meču sastaju Francuska i Iran.

U prvoj utakmici dana Nemačka je pobedila Nigeriju 99:92. Sve do pet minuta pre kraja rezultat je bio u egalu, ali su "panceri", ipak, uspeli da upišu trijumf