14/01/2023

-

18:01

Brajton - Copyright Tanjug/(AP Photo/Frank Augstein)

Fudbaleri Brajtona nastavili su sa efikasnom igrom i dobrim rezultatima. Ugostiliu su Liverpul i 20. kolu Premijer lige i ubedljivo slavili rezultatom 3:0 (0:0).

Na početku drugog dela Soli Marč je sa dva efektna pogotka doneo vođstvo domaćinu, a tačku na trijumf stavio je Deni Velbek u finišu, asistirao mu je upravo Marč.

Na četiri meča Premijer lige u terminu od 16 časova nakon prvih 45. minuta viđen je samo jedan pogodak.

Everton je poveo protiv Sutemptona u 39. minutu, nakon što je Onana sjajno reagovao u kaznenom prostoru rivala i udarcem glavom zatresao mrežu.

Uvodni minuti nastavka na sva četiri meča doneli su uzbuđnje i golove.

Upravo je Sautempton svoj prvi napad u nastavku krunisao pogotkom. Na dubinsku loptu sa desne strane odlično je skočio Če Adams i glavom spustio loptu do Džejms Vord-Prausa koji je nadmudrio čuvara i izjednačio na 1:1. isti igrač je u 78. minutu doneo pobedu svom timu i tri boda.

Brenan Džonson je u 56. minutu izbegao ofsajd zamku, predriblao istrčalog golmana Lestera i pogodio za 1:0. Do tog momenta "lisice" su propustile brojne prilike, da bi ih nova kazna stigla u finišu kada je Džonson drugim pogotkom  zapečatio njihovu sudbinu.

Minimalac Vulverhemptonu protiv Vest Hema doneo je Danijel Podens u 48. minutu. Bio je to prvi trijumf Vulvsa ove sezone na svom terenu.