Nema Kazemira, nema problema: Real nadigrao Seltu u gostima

20/08/2022

-

23:55

Nema Kazemira, nema problema: Real nadigrao Seltu u gostima - Copyright Tanjug/(AP Photo/Lalo R. Villar)

Fudbaleri Real Madrida nadigrali su Seltu 4:1 u okviru drugog kola španske La Lige.

Ovo je bila prva utakmica koju su izabranici Karla Anćelotija igrali bez Kazemira, koji je odlučio da pređe u redove Mančester Junajteda.

Početnu prednost Madriđanima doneo je favorit za Zlatnu loptu, Karim Benzema sa bele tačke.

Izjednačenje Selte obezbedio je legendarni Iago Aspas takođe sa 11 metara.

A zatim je usledila magija. Fenomenalni Luka Modrić uputio je precizan šut sa 20 metara u gornji desni ugao Marčesina koji nije imao šanse da zaustavu udarac reprezentativca Hrvatske.

Ali tu nije bio kraj dobrim potezima Modrića. Igrao se 56. minut kada je poslao savršen pas Vinisijusu koji je istršao sam pred golmana, predriblao ga i neometano zatresao pražnu mrežu rivala.

Zatim je u 66. minutu usledila munjevita kontra Reala koju je  rutinski krunisao Valverde i tako postavio konačnih 4:1.

U preostalim duelima Primere, Osasuna je nadigrala Kadiz 2:0, doj je Majorka za koju je branio Predrag Rajković poražena od Betisa 2:1.

Espanjol - Rajo Valjakano 0:2